"TROCHĘ RAJU" ANDRZEJA CICHOCKIEGO W KONKURSIE FESTIWALU IDFA

Ogłoszono już tytuły filmów konkursowych festiwalu IDFA. O tytuł najlepszej krótkometrażowej produkcji międzynarodowej będzie ubiegać się „Trochę raju” Andrzeja Cichockiego.

Amsterdamski Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych IDFA jest największym i jednym z najważniejszych festiwali dokumentalnych na świecie. Co roku przyciąga ponad 280 tys. widzów, w tym pond 3 tysiące gości z branży dokumentalnej, a pokazywane na IDFA filmy często stają się później festiwalowymi ulubieńcami. W tym roku IDFA odbędzie się w dniach 18-29 listopada. 

Do tegorocznego konkursu filmów krótkometrażowych zaproszono polski dokument Andrzeja Cichockiego. „Trochę raju” to dokumentalna opowieść z pogranicza realizmu i baśni. Film o śląskiej rodzinie, która w zakątku metropolii odkrywa przed widzem swój świat i dzieli z nim chwile z życia, nierozerwalnie związanego z otaczającą ich naturą.  

Produkcja Studia Munka, to nie jedyna polska produkcja, w tegorocznym programie festiwalu. W konkursie studenckim znalazł się dokument "Halo Babciu" w reżyserii Kamili Chojnackiej, w sekcji Best of Fest zobaczymy „Zwyczajny kraj” Tomasza Wolskiego (można o tym przeczytać tutaj), a w Masters widzowie obejrzą koprodukcję „Gorzką miłość” Jerzego Śladkowksiego  (więcej tu)

Listę wszystkich zakwalifikowanych do konkursu filmów można znaleźć tu.