ZNAMY JUŻ CZĘŚĆ PROGRAMU DOK LEIPZIG

Koniec października może kojarzyć się fanom kina z festiwalem w Lipsku. Jego organizatorzy ogłosili właśnie część programu, nie zabrakło polskich tytułów i koprodukcji.

DOK Leip­zig to jedno z czołowych wydarzeń w świecie filmu dokumentalnego i animowanego. Każ­dego roku w Lipsku prezen­towane są najnowsze produk­cje filmowe z kilkudziesięciu krajów wszyst­kich kontynentów.

Organizatorzy festiwalu stopniują napięcie. Właśnie ogłoszono Golden Section, gdzie zaproszono animację „We Have One Heart” Katarzyny Warzechy  oraz półgodzinny dokument „Bless You!”  Tatyany Chistovej, który jest polsko-rosyjską koprodukcją.

W konkursie niemieckim również nie zabrakło polskiej koprodukcji zrealizowanej z naszym zachodnim sąsiadem. Tym razem doszło do niej w ramach prac nad pełnometrażowym dokumentem „Grenzland” Andreasa Voigta.

W sekcji Re-Visionen będzie można sobie przypomnieć film „Olbrzym” autorstwa Marcina Podolca. A dla fanów nowinek technicznych jest część programu DOK Neuland, gdzie będzie można zobaczyć projekt VR-owy autorstwa Krzysztofa Garbaczewskiego.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.