ZGŁOŚ SIĘ NA CPH:LAB

Jak co roku o tej porze organizatorzy CPH:LAB szukają kreatywnych i innowacyjnych projektów. Zgłoszenia są przyjmowane do 21 czerwca.

Nadrzędnym celem programu CPH:LAB jest szlifowanie talentów, wspieranie kreatywnego ryzyka, niecodziennych kolaboracji i przekraczanie granic w tworzeniu filmowych dokumentów. Program działa już od 2009 roku.

Do kolejnej edycji organizatorzy poszukują projektów dokumentalnych i twórców, którzy chcą odkrywać potencjał cyfrowych technologii w produkcji i dystrybucji filmów. W zamian CPH:LAB oferuje przestrzeń do eksperymentów, współpracy interdyscyplinarnej i kreatywnego łączenia sztuki z technologią i społecznym zaangażowaniem.

Przez sześć miesięcy warsztatów wybrane projekty będą pod opieką międzynarodowych mentorów i opiekunów, a także innych uczestników LAB.

Program szkoleniowy składa się z warsztatów i sesji mentorskich, odbywających się zarówno stacjonarnie, jak i online, trwających od września 2024 do marca 2025 roku. Dziewięć zespołów rozwinie swój projekt do etapu, w którym będą mogli zaprezentować go we wczesnym stadium podczas przyszłorocznego festiwalu CPH:DOX. Prezentacje będą się odbywały przed specjalnie zaproszoną grupą ekspertów z branży.

Deadline na zgłoszenia mija 21 czerwca, a więcej szczegółów można znaleźć tutaj,