POLSKIE DOKUMENTY NA WRZEŚNIOWYCH FESTIWALACH

We wrześniu, po wakacyjnej przerwie, polskie dokumenty wracają do festiwalowego rytmu. Na zagranicznych pokazach zostanie zaprezentowanych kilkanaście dokumentów.

W tym miesiącu trzy festiwalowe pokazy czekają film „Proch” Jakuba Radeja. Film zostanie zaprezentowany na L’Estrange Festival we Francji, DMZ Docs w Korei oraz Quebec City Film Festival w Kanadzie. Trzema pokazami może się także pochwalić dokument „Too-Tash” Dariusza Sipowskiego, film zobaczą widzowie Mexico International Short Film Festival, Acampadoc IDFF w Panamie oraz Nevada City Film Festival w USA.

Aż trzy festiwale, na których będzie można zobaczyć polskie dokumenty, odbywają się we wrześniu w Bośni i Hercegowinie. Na Omladinski Film Festival Sarajevo zagości „Wolta” Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały, na Al Jazeera Balkans Documentary Film Festival pojawią się „Dwa światy” Macieja Adamka, a na Jarohina Film Festival „Sen Leocadii” Krzysztofa Nowickiego.

We wrześniu swoją argentyńską premierę będą mieć dwa polskie dokumenty. Do konkursu festiwalu FIDBA w Buenos Aires został zaproszony „Dar” Przemysława Kamińskiego oraz „Między nami” Macieja Millera.

Dokument „Daniel” Anastazji Dąbrowskiej znalazł się natomiast w programie Anyang International Youth Film Festival w Korei oraz Look&Roll Film Festival w Szwajcarii. Na Look&Roll będzie można także zobaczyć „Więzi” Zofii Kowalewskiej.

W drugiej połowie września w Rosji odbędzie się festiwal Message to Man, na którym pokazane zostaną „Siostry” Michała Hytrosia, natomiast w Albanii na International Human Rights Film Festival zaprezentowany będzie „Polonez” Agnieszki Elbanowskiej. We Włoszech natomiast widzowie zobaczą „Kolekcję” Marcina Polara na PerSo Film Festival, a w Finalndii „Raz, dwa, zero” na Helsinki International Film Festival.

Pełna lista nagrodzonych filmów znajduje się tutaj.