POMÓŻ ZORGANIZOWAĆ WĘGIEL ISF

Kolejna edycja Węgiel International Student Festival odbędzie się w dniach 13-15 kwietnia. Jeśli chcesz przyczynić się do organizacji wydarzenia, wesprzyj Festiwal finansowo na platformie PolakPotrafi.pl.

Węgiel International Student Film Festival to wydarzenie niezwykłe, organizowane z ogromną pasją przez studentów II roku Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

Każdego roku gośćmi festiwalu są osobistości związane z polskim kinem. W tym roku będą to prof. Bogdan Dziworski, Mateusz Damięcki, Grzegorz Jaroszuk oraz Zofia Jaroszuk.

Węgiel to przede wszystkim konkurs filmów fabularnych i dokumentalnych (etiud i filmów studenckich), dni otwarte Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego oraz warsztaty filmowe.

Główną  ideą  festiwalu  jest  prezentacja  twórczości  studentów wyższych  szkół filmowych  oraz  wymiana  międzynarodowych  doświadczeń. Konfrontacja dokonań filmowych jest dla studentów dobrą okazją do obserwacji techniki  i  rzemiosła  kolegów.  Daje  możliwość wymiany zdań  na temat prezentowanych  poglądów  i  strony artystycznej filmów.  Pozwala zostać docenionym  przez  profesjonalne jury i  liczną publiczność.

Organizatorom brakuje niewielkiej kwoty  do zamknięcia budżetu i profesjonalnego przygotowania festiwalu. Pomóc w zebraniu pieniędzy może każdy z nas wpłacając fundusze na organizację Węgla za pośrednictwem portalu PolakPotrafi.pl.

Uzyskane środki pozwolą na zorganizowanie warsztatów, a przede wszystkim umożliwią zaproszenie osób aktywnie działających w branży. Dzięki dodatkowym środkom organizatorzy zapewnią profesjonalne warunki twórcom i gościom, a także będą mogli stworzyć niepowtarzalną atmosferę, dzięki której uczestnicy będą wracać na festiwal.

Wystarczy wpłacić 10 złotych, by otrzymać nagrodę – podziękowania na Facebooku, ale im wyższa kwota, tym nagrody stają się bardziej wartościowe: od podziękowań na kinowym ekranie, przez plakaty festiwalowe z autografami, po Złotą Bryłkę Węgla.

Projekt można wspierać do 2 kwietnia za pośrednictwem platformy PolakPotrafi.pl.

autorka plakatu: Martyna Kowalczuk