KRAFFTÓWNA W KRAINIE CZARÓW

TYTUŁ ANGIELSKI: AN ACTRESS IN WONDERLAND

„Zawsze była we mnie ciekawość, żeby zajrzeć dalej” – wyznaje jedna z najwspanialszych polskich aktorek. Wraz z Barbarą Krafftówną odwiedzamy jej magiczną krainę. Zamieszkują ją duchy przeszłości, Starsi Panowie, lecz nade wszystko niezapomniane kreacje teatralne, serialowe i filmowe. Swoim charakterystycznym głosem bohaterka snuje intymną gawędę, w której bogate doświadczenia kobiety i artystki spotykają się z wiecznie żywą wyobraźnią małej dziewczynki, a jej własne słowa przenikają się z fragmentami ról.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
83'
ROK PRODUKCJI:
KOLOR:
kolorowy
REŻYSERIA:
Maciej Kowalewski, Piotr Konstantinow
SCENARIUSZ:
Remigiusz Grzela
OPERATOR:
Bartosz Piotrowski, Marcin Krawczyk
MONTAŻ:
Maciej Osiak, Krzysztof Ligocki
MUZYKA:
Aleksander Krzyżanowski, Bartosz Dziedzic
PRODUCENT:
CUCKOOEGG PRODUCTIONS

Maciej Kowalewski »

Urodził się w 1969 roku. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Jest też reżyserem i autorem wielokrotnie nagradzanych i wyróżnianych sztuk teatralnych, m. in. "Ballady o Zakaczawiu", "Obywatela M", "Poczekalni", "Bajki o sercu ze strychu".

Piotr Konstantinow »

Urodził się 1981 roku. Ukończył Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego. Po studiach całą zawodową karierę związał z telewizją (TVN, TV4, Polsat, TVP), w której przeszedł kolejne szczeble od redaktora, scenarzysty m.in. talk show-y, komercyjne produkcje serialowe. Wymyślił formaty seriali telewizyjnych dla czołowych stacji telewizyjnych. Pracował jako szef zespołu scenarzystów, odpowiadając jednocześnie za preprodukcję formatowanie seriali. Jest współautorem i pomysłodawcą głośnego i nagradzanego filmu dokumentalnego HBO Polska, „Śląski interes”.
NA FESTIWALACH: