ZA PŁOTEM

TYTUŁ ANGIELSKI: BEHIND THE FENCE

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Jednym z powodów powstania filmu jest próba powrotu do czasów dzieciństwa, wakacji, upalnego lata. Pamiętam uczucie, jak niezliczona ilość godnych uwagi szczegółów, rzeczy które trzeba odkryć, historii które trzeba rozwiązać, spraw nad którymi trzeba się głęboko zastanowić, sprawiały że dzień wydawał się nie mieć końca. Pamiętam też jak ważni w tych fascynujących przygodach byli rodzice, których cierpliwa obecność rozpoczynała i kończyła każdy z tych wyczerpujących letnich dni.

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
12'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Marcin Sauter
SCENARIUSZ:
Marcin Sauter
OPERATOR:
Dawid Sokołowski
MONTAŻ:
Artur Owczarek
PRODUCENT:
Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy (obecnie: Wajda Studio)

Marcin Sauter »

Fotograf, operator i reżyser filmowy. Urodził się w 1971 roku w Bydgoszczy. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, autor kilkudziesięciu indywidualnych wystaw fotograficznych. Wykłada w Szkole Wajdy. Twórca Fundacji Bydgoska Kronika Filmowa. Swoją przygodę z kinem zaczął w 1997 roku od współpracy z Maciejem Cuske przy fabule "I co wy na to Gałuszko?", później przyszła pora na takie dokumenty, jak m.in. "Kino objazdowe" (2005), "Na północ od Kalabrii" (2009) czy "Hakawati" (2011).

NAGRODY NA POLSKICH FESTIWALACH:

* Festiwal Filmów Polskich w Nowym Jorku 2007 - Wyróżnienie * Krakowski Festiwal Filmowy, 2005 - Nagroda za zdjęcia * Krakffa 2005, Kraków, I nagroda dla najlepszego filmu studenckiego oraz OFFSKAR w kategorii "Najlepsza reżyseria" * OFF Cinema, Poznań, 2005 - Nagroda "Brązowy Zamek" * KAN, Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego, Wrocław 2005 – Brązowa KANewka