UCHO WEWNĘTRZNE

TYTUŁ ANGIELSKI: THE INTERNAL EAR

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Rzecz o improwizacji, lecz nie tylko o nią tutaj chodzi; to opowieść o spotkaniach różnych muzyków, różnych osobowości w twórczym procesie. To historia o spełnionym marzeniu człowieka, który rzucił studia plastyczne i zaryzykował – zaczął grać na saksofonie i stopniowo odkrywa swoje możliwości i ograniczenia. Współpracuje z muzykami z całego świata, z artystami różnych proweniencji. Obserwujemy jak przemierza tak obraną ścieżkę, towarzyszymy mu podczas pracy, podczas spotkań i rozmów w gronie przyjaciół. Formalna strona filmu podporządkowana jest muzyce, jej zmiennym, nierzadko połamanym rytmom.

 

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
75'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Magdalena Gubała, Szymon Uliasz
SCENARIUSZ:
Magdalena Gubała, Szymon Uliasz
OPERATOR:
Piotr Michalski, Krzysztof Bartuzin
MONTAŻ:
Maciej Walentowski
MUZYKA:
Mikołaj Trzaska
DŹWIĘK:
Marcin Lenarczyk
PRODUCENT:
Magic Production
KOPRODUCENT:
Instytucja Filmowa „Silesia-Film”, Studio Filmowe LADACHWILA, Cor Leonis Production

Magdalena Gubała »

Urodzona w 1982 roku. Absolwentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Scenarzystka, reżyserka, scenografka, współautorka klipów. Autorka filmu "Papercuts".

Szymon Uliasz »

Urodzony w 1982 w Bytomiu. Absolwent antropologii i literatury na Uniwersytecie Śląskim. Ma na koncie publikację esejów o Tadeuszu Kantorze i Laszlo Krasznahorkai. Jest autorem filmów "Papercuts" i "Something strange has happened here".