ANTONIO W RADOMIU

TYTUŁ ANGIELSKI: ANTONIO IN RADOM

W PRODUKCJI

„Antonio w Radomiu” jest historią malowniczych i pełnych nieporozumień spotkań tytułowego Antonia z radomianami. Antonio przyjedzie z Włoch, by uruchomić mały, lokalny biznes będący pretekstem do spotkań w radomskich kawiarniach przy włoskich smakołykach. Będzie inicjował wspólne przedsięwzięcia i nawiązywał osobiste relacje mówiąc tylko po polsku, w języku, którego nie zna.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Jerzy Śladkowski
SCENARIUSZ:
Jerzy Śladkowski
PRODUCENT:
Arkana Studio

Jerzy Śladkowski »

Reżyser filmów dokumentalnych. Autor dzieł takich jak Prawdziwy Koniec Zimnej Wojny, Fabryka Wódki, Paradiset. Urodzony w Radomiu w 1945 roku. Ukończył Wydział Filologii Klasycznej na Uniwersytecie w
Toruniu, a w 1973 roku - Wydział Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1972 roku pracował w Telewizji Polskiej, najpierw jako reporter, potem - realizator reportaży i filmów dokumentalnych. Od 1982 żyje w Szwecji. Realizuje filmy dokumentalne dla Telewizji Szwedzkiej i Szwedzkiego Instytutu Filmowego, współpracuje też z telewizjami fińską, duńską i norweską. Od 1993 roku jest też współpracownikiem niemieckiej telewizji publicznej ZDF i satelitarnego programu ARTE. Od wyjazdu z Polski zrealizował ponad 30 filmów dokumentalnych o tematyce społecznej.