KOŃCZY SIĘ NABÓR NA DOK CO-PRO MARKET 2021

Przypominamy, że tylko do 12 sierpnia trwa nabór na spotkania koprodukcyjne DOK Co-Pro Market. Wydarzenie odbędzie się online.

W tym roku festiwal DOK Leipzig planowany jest w dniach 25 do 31 października. Jest to jeden z największych i najważniejszych festiwali kina dokumentalnego w Europie, który, jak wiele tego typu imprez, ma w programie szeroką ofertę spotkań, warsztatów i konferencji przygotowanych z myślą o profesjonalistach z branży dokumentalnej. Organizatorzy festiwalu bacznie przyglądają się obecnej sytuacji związnej z pandemią i już na tym etapie zdecydowali się przenieść DOK Co-Pro Market do sieci.

DOK Co-Pro Market to trwające 2 dni sesje spotkań, które mają na celu zachęcić producentów do nawiązywania współpracy i międzynarodowych koprodukcji oraz pomóc im zdobyć źródła finansowania. Poza spotkaniami ‘one-to-one’, w programie Co-Pro Market znajdują się też wspólne debaty i studia przypadków poświęcone możliwościom i wyzwaniom związanym z międzynarodowym rynkiem koprodukcyjnym.

Organizatorzy czekają na projekty kreatywnych dokumentów z całego świat, które znajdują się na wczesnym etapie produkcji. Do udziału w DOK CO-Pro Market wybranych zostanie maksymalnie 35 zgłoszeń. Mile widziani są również producenci, którzy aktualnie nie rozwijają nowego projektu, ale chcieliby wziąć w udział w części wydarzeń, które mogłyby przysłużyć się w ich dalszej pracy.

Wszystkie niezbędne informacje wraz z formularzem zgłoszeniowym można znaleźć tutaj.