„WE HAVE ONE HEART” Z NAGRODĄ PUBLICZNOŚCI NA CINEAST W LUKSEMBURGU

Ostatnie dni okazały się być wyjątkowo szczęśliwe dla dokumentalnej animacji Katarzyny Warzechy. Do swojej rosnącej kolekcji nagród film dołączył właśnie kolejną. Produkcja urzekła publiczność festiwalu CinEast.

Central and Eastern European Film Festival CinEast rokrocznie prezentuje najnowsze i  najciekawsze filmy z 20 krajów Europy Środkowo-Wschodniej.  Na widzów 18-dniowego  festiwalu czeka ponad 60 produkcji pełnometrażowych i około 40 krótkometrażowych. W programie prócz dokumentów, fabuł i animacji przewidziano koncerty, spotkania z zaproszonymi gośćmi, wystawy i debaty.

W tym roku do sekcji konkursowych zaproszono aż trzy polskie filmy krótkometrażowe. Obok nagrodzonego filmu Katarzyny Warzechy o nagrody ubiegały się jeszcze „Gruba Kaśka” Julii Pełki oraz „Ja i moja gruba dupa” autorstwa Yelyzavety Pysmak.

Nagrodzone "We Have One Heart" opowiada historię Adama, który po śmierci matki odnajduje korespondencję, wymienianą przed laty przez rodziców: Polkę i mieszkającego w Iraku Kurda. Dla Adama to okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej o ojcu, którego nigdy nie poznał. Połączenie animacji rysunkowej z materiałami archiwalnymi pozwala przenieść się niemal 40 lat wstecz, poczuć emocje łączące żyjących w różnych częściach świata zakochanych oraz odkryć niezwykłą tajemnicę rodzinną.

Więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć tutaj.