POLSKIE FILMY W PROGRAMIE KONKURSOWYM CAMERIMAGE

Znamy już program tegorocznej edycji festiwalu EnergaCAMERIMAGE. W niezwykle bogatym programie znalazło się miejsce również dla kilku polskich dokumentów.

EnergaCAMERIMAGE jest największym i najbardziej znanym festiwalem poświęconym sztuce autorów zdjęć filmowych. Dzięki festiwalowi zaczęto dostrzegać, iż operator jest współtwórcą wizualnej strony filmu – jest artystą, podobnie jak reżyser i aktorzy. EnergaCAMERIMAGE jest również znakomitym forum nie tylko dla prezentacji, ale i dyskusji na temat przyszłości sztuki filmowej. Skupiając środowisko filmowców już utytułowanych i pomagając debiutantom oraz studentom, pozwala im odkrywać nowe obszary artystyczne.

W międzynarodowym konkursie przeznaczonym dla pełnometrażowych dokumentów będzie można zobaczyć „Wieloryba z Lorino” Macieja Cuske, którego operatorem był  Piotra Bernasia , „Odmienne stany świadomości” Piotra Stasika oraz koprodukcję „Gorzka miłość” w reżyserii Jerzego Śladkowskiego ze zdjęciami Wojciech Staronia.

Z kolei w konkursie dla krótkich dokumentów będzie można zobaczyć „Synka” Pawła Chorzępy ze zdjęciami samego reżysera.  A wśród zdjęć do etiud studenckich i filmów krótkometrażowych o uwagę jurorów będą zabiegać operatorzy „Sukienki’ Tadeusza Łysiaka, „Szabatu” Davida Bajerskiego i Damiana Kosowskiego, „Uległości” Michała Ciechomskiego oraz „Kury" Adrzeja Brzózki.

Tegoroczna edycja festiwalu planowana jest od 14 do 21 listopada.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.