POLSKI PROJEKT Z NAGRODZONY NA DOCUMENTARY CAMPUS MASTERSCHOOL

Polska produkcja "The Ultimate Joker" w reżyserii Krzysztofa Dzieciołowskiego została uhonorowana DOK.fest München Award podczas tegorocznej edycji Documentary Campus Masterschool.

Documentary Campus Masterschool to europejski program warsztatów oferujący filmowcom dostęp do międzynarodowego rynku dokumentalnego. W warsztatach bierze udział 15 zespołów złożonych z reżyserów i producentów, które przez dziesięć miesięcy pracują nad rozwojem swoich projektów pod okiem zaproszonych ekspertów z branży.

Na program warsztatów składają się trzy pięciodniowe sesje, odbywające się w różnych europejskich miastach. Sesje szkoleniowe poświęcone różnym aspektom produkcji filmowej, od sposobów opowiadania historii i finansowania, po marketing i dystrybucję. Uczestnicy poznają też techniki pitchingowe, które mają okazję wykorzystać, biorąc udział w publicznym pitchingu projektów przed redaktorami zamawiającymi wiodących stacji telewizyjnych podczas Leipzig Networking Days. Po pitchingu odbywa się jeszcze jedna sesja szkoleniowa poświęcona tworzeniu strategii finansowych i finansowaniu projektów dokumentalnych.

Jerzy Urban, bohater projektu Krzysztofa Dzieciołowskiego jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiej sceny politycznej. Człowiek o wielu twarzach, o skomplikowanej historii i burzliwym życiorysie, który w ostatnich latach swego długiego życia wciąż dla wielu pozostaje zagadką. Reżyser przygląda się jego biografii, a jednocześnie opowiada o współczesnej polskiej polityce, roli mediów i o tym, co miało wpływ na współczesną Polskę.

Więcej informacji o Documentary Campus można znaleźć tutaj.