ZIEMIA

TYTUŁ ANGIELSKI: THE SOIL

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Zilustrowana pięknymi zdjęciami opowieść o współczesnej wsi i jej nietypowych mieszkańcach, których dzieli spora różnica wieku, a łączy silne przywiązanie do ludowej kultury. „Ziemia” to soczysty dokument, a jego rytm wyznaczają przyroda i regularnie zmieniające się krajobrazy. Jego twórcy potrafią dostrzec piękno nieoczywistych aspektów wiejskiego życia, nie boją się mocnych montażowych zestawień. Równie ważna jak obraz jest w tym filmie muzyka, towarzysząca bohaterom podczas kluczowych wydarzeń w życiu i pomagająca uporać się z towarzyszącymi im emocjami.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
71'
ROK PRODUKCJI:
KOLOR:
kolorowy
REŻYSERIA:
Zuzanna Solakiewicz
SCENARIUSZ:
Zuzanna Solakiewicz, Zvika Gregory Portnoy
OPERATOR:
Zvika Gregory Portnoy
MONTAŻ:
Zuzanna Solakiewicz
DŹWIĘK:
Marcin Lenarczyk
PRODUCENT:
KIJORA / Anna Gawlita
KOPRODUCENT:
Telewizja Polska, Endorfina Studio, Krakowskie Biuro Festiwalowe

Zuzanna Solakiewicz »

Reżyserka, scenarzystka. Ukończyła Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2005-2009 przebywała w Izraelu, gdzie w 2008 studiowała w Sam Spiegel Film and TV School w Jerozolimie, edukację kontynuowała na stażu w PWSFTiTv w Łodzi.

Jej pełnometrażowy debiut dokumentalny "15 stron świata" (2014) zdobył Nagrodę Tygodnia Krytyki Filmowej na MFF w Locarno, Nagrodę Główną na MFFDiK w Belgradzie i wiele innych.