AGNIESZKI TU NIE MA

TYTUŁ ANGIELSKI: AGNIESZKA IS NOT HERE

Ojciec reżysera od 29 lat nie miał kontaktu ze swoją córką, która wyjechała z matką po rozstaniu rodziców. I pewnie sytuacja nie uległaby zmianie, gdyby nie Paweł, który chce poznać swoją przyrodnią siostrę. Postanawia namówić ojca do odnowienia kontaktu z córką, którą ten kocha i za którą tęskni, ale z którą nie chce lub boi się spotkać. „Chcesz zrobić film, a nie ją poznać” – mówi ojciec do syna. Czy to prawda? Dochodzi do spotkania, które wszystko zmienia…

GATUNEK:
dokumentalny
CZAS TRWANIA:
52'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Paweł Jóźwiak-Rodan
SCENARIUSZ:
Paweł Jóźwiak-Rodan
OPERATOR:
Paweł Jóźwiak-Rodan, Anna Rzepka
MONTAŻ:
Agnieszka Kowalczyk
MUZYKA:
Jakub Sarwas
PRODUCENT:
Studio Filmowe Kalejdoskop

Paweł Jóźwiak-Rodan »

Najbardziej znany jako autor scenariusza, zdjęć i reżyser filmu dokumentalnego „Mama Tata, Bóg i Szatan”, który zdobył liczne nagrody w kraju i zagranicą. Film ten otrzymał między innymi II nagrodę w kategorii film krótkometrażowy na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych Ddcumenta Madrid.
Paweł Jóźwiak-Rodan zrealizował także krótkometrażowy film fabularny Osiem9, który został zakwalifikowany do sekcji konkursowej East End Film Festival w Londynie oraz zdobył Nagrodę Publiczności Unifest w Madrycie. Ukończył reżyserię na Wydziale Radia I Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, oraz filmoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Obecnie ukończył film MOJE 89 POKOLENIE nad którym pracował ponad 2 lata.