ARGENTYŃSKA LEKCJA

TYTUŁ ANGIELSKI: ARGENTINIAN LESSON

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

W 1998 roku Wojciech Staroń nakręcił dokument Syberyjska lekcja o młodej nauczycielce, która na dalekiej Syberii uczy ojczystego języka potomków polskich zesłańców. Po latach, już jako małżeństwo z dwójką dzieci, reżyser i jego bohaterka udają się do Argentyny. Dla ich synka będzie to nie tylko spotkanie z nowym językiem. Za sprawą argentyńskiej przyjaciółki mały Janek wkroczy w fascynujący świat zabaw, pozna także nieznany mu dotychczas gorzki smak dzieciństwa, przedwcześnie skażonego dorosłymi problemami.

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
56'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Wojciech Staroń
SCENARIUSZ:
Wojciech Staroń
OPERATOR:
Wojciech Staroń
MONTAŻ:
Wojciech Staroń, Zbigniew Osiński
PRODUCENT:
TVP S.A., Staroń Film

Wojciech Staroń »

Urodzony w 1973 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. Autor zdjęć do wielu nagradzanych w kraju i zagranicą filmów dokumentalnych i fabularnych oraz realizator filmów dokumentalnych.
NA FESTIWALACH:
NAGRODY NA POLSKICH FESTIWALACH:
* 51. Krakowski Festiwal Filmowy, 2011 - Złoty Róg dla reżysera najlepszego filmu* 51. Krakowski Festiwal Filmowy, 2011 - Nagroda Stowarzyszenia Twórców Obrazu Filmu Fabularnego za najlepsze zdjęcia* 51. Krakowski Festiwal Filmowy, 2011 - Nagroda Prezesa Stowarzyszenia Fil­mow­ców Pol­skich* 51. Krakowski Festiwal Filmowy, 2011 - Nagroda Prezesa Telewizji Pol­skiej S.A. za naj­lep­sze zdjęcia* 51. Krakowski Festiwal Filmowy, 2011 - Nagroda Jury Studenckiego Konkursu Polskiego