MORZE TWOIMI OCZAMI

TYTUŁ ANGIELSKI: THE SEA THROUGH YOUR EYES

Alicja wyrusza w niecodzienną podróż, wypływa w rejs żaglowcem "Zawisza Czarny". Pełna wątpliwości, obaw co do słuszności swojej decyzji związanej z rejsem, powoli zaczyna dostrzegać wyjątkowość tej niezwyklej sytuacji. To nie tylko rejs, ciężka praca, przygoda, to przede wszystkim możliwość spojrzenia na własne życie z pewnej perspektywy...

Główną bohaterką 25-cio minutowego dokumentu jest osoba niewidząca, która wraz z pozostałymi niewidzącymi stanowi połowę załogi żaglowca. Do ostatniej minuty filmu nie wiadomo, czy Alicja naprawdę jest niewidoma. Zachowuje się i wygląda jak osoba w pełni widząca, nie nosi nawet ciemnych okularów. Obserwujemy ją jak się zmienia płynąc z Holandii do Polski, przez Morze Północne i Bałtyk.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
25'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Lech Mikulski
SCENARIUSZ:
Lech Mikulski
OPERATOR:
Kacper Fertacz
MONTAŻ:
Edyta Bik
MUZYKA:
Mateusz Gurgul
PRODUCENT:
Studio Obrazu

Lech Mikulski »

Urodził się w1979r. Reżyser filmowy, absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Założyciel firmy Studio Obrazu (2003). Fotograf, były dziennikarz mediów lokalnych. Specjalizuje się w realizacji filmów dokumentalnych oraz niezależnych filmów krótkometrażowych. Jako drugi reżyser współpracował z Tomaszem Jurkiewiczem na planie etiud „Wesołych Świąt” oraz „Próba mikrofonu”. Autor filmu dokumentalnego „Nie pogubić się” prezentowanego na festiwalach, przeglądach filmowych oraz w telewizji Kino Polska.
NA FESTIWALACH: