PARADISE

Bohaterami filmu są Hans i Kerstin. Oboje mają po 83 lata i są małżeństwem od 60 lat. Tytułowy „Raj” to nazwa tapety, którą Hans chce przykleić na jednej ze ścian w ich domu. Kerstin jest temu przeciwna. Decyzja o zmianie wyglądu wnętrza okazuje się być trudna, ale małżonkowie potrafią dojść do porozumienia. Raj bowiem symbolizuje ich wspólne życie, które oparli na miłości, zrozumieniu, cierpliwości i dużej dozie dobrego humoru.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Sweden
CZAS TRWANIA:
58'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Jerzy Śladkowski
SCENARIUSZ:
Jerzy Śladkowski
OPERATOR:
Wojciech Staroń, Gunnar Källström
MONTAŻ:
Agnieszka Bojanowska
PRODUCENT:
Hysteria Film AB

Jerzy Śladkowski »

Reżyser filmów dokumentalnych. Autor dzieł takich jak Prawdziwy Koniec Zimnej Wojny, Fabryka Wódki, Paradiset. Urodzony w Radomiu w 1945 roku. Ukończył Wydział Filologii Klasycznej na Uniwersytecie w
Toruniu, a w 1973 roku - Wydział Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1972 roku pracował w Telewizji Polskiej, najpierw jako reporter, potem - realizator reportaży i filmów dokumentalnych. Od 1982 żyje w Szwecji. Realizuje filmy dokumentalne dla Telewizji Szwedzkiej i Szwedzkiego Instytutu Filmowego, współpracuje też z telewizjami fińską, duńską i norweską. Od 1993 roku jest też współpracownikiem niemieckiej telewizji publicznej ZDF i satelitarnego programu ARTE. Od wyjazdu z Polski zrealizował ponad 30 filmów dokumentalnych o tematyce społecznej.