POLISH ILLUSIONS

Darłowo to typowy nadmorski kurort żyjący od sezonu do sezonu. Ale codzienne życie jego mieszkańców wcale nie jest nudne. Nowy dyrektor domu kultury stara się jak może, by uatrakcyjnić ofertę kulturalną. Sędziwy pan Jan vel Luciano pielęgnuje zapomnianą nieco sztukę iluzjonistyczną. Mark, zafascynowany ciężkimi militariami kowboj z Kolorado, mimo seksistowskich poglądów podbija serca okolicznych panien, a towarzyszący mu w roli tłumacza młody Michał vel Mike liczy na to, że któregoś dnia i jemu wreszcie się uda.

GATUNEK:
dokumentalny
CZAS TRWANIA:
80'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Jacob Dammas, Helge Renner
SCENARIUSZ:
Jacob Dammas, Helge Renner
OPERATOR:
Jacob Dammas, Helge Renner, Tom Jide Akinleminu
MONTAŻ:
Jacob Dammas, Helge Renner
MUZYKA:
Marek Biliński, Hipolit Wozniak, Martin Bennebo
PRODUCENT:
GRANIZA

Jacob Dammas »

Ur. 1979 w Kopenhadze. Absolwent komunikacji i znawstwa kultur na Roskilde Universitetscenter (Dania) oraz kursu dokumentalnego Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy (2005). Współpracownik Telewizji Kopenhaga. Autor filmów dokumentalnych produkcji duńskiej: "ABCinema" (2000), "Ernie, the hotdog man" (2001), "Pis og Pant" (2002), "Dokumenty" (2004), "Simonstilstand" (2005). "Pomorskie iluzje" to jego trzeci film.
 

Helge Renner »

Fotograf, reżyser i producent. Urodził się w 1972 roku w Kilonii (Niemcy). Studiował na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie oraz na Communication Studies na Uniwersytecie Roskilde w Danii. W 2000 zadebiutował filmem "Ein verrissenes Dings". Wspólnie z Jacobem Dammasem założył firmę producencką „graniza” (2005).
NA FESTIWALACH: