ODYSEJA ZŁOMOWA

TYTUŁ ANGIELSKI: SCRAP ODYSSEY

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Antyczna droga do Chin – Jedwabny Szlak. Stara ciężarówka wiezie poradziecki złom do chińskiej huty: szutrową drogą przez puste góry Tien Szan, wspinając się na przełęcz Torugart 3750 m. npm. Śledzimy ostatnią podróż pordzewiałej ramy łóżka, wyrzuconego z jakiegoś domu przed laty. Rozmaite metalowe resztki upadłego imperium ZSRR spotykają się na przyczepie ciężarówki.

Rosnące w potęgę Chiny, głodne surowców, pochłonęły już prawie cały złom jaki można było znaleźć w Kirgistanie. W drodze poznajemy życie kilku osób: złomiarza, kierowców, pani z przydrożnej “gościelnicy”- noclegowni urządzonej w “wozie drzymały”. Opowieść toczy się jednocześnie w skali makro i mikro: historia dwóch cywilizacji splata się z walką kilku ludzi o przeżycie i lepszą przyszłość.

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ
 

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
48'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Paweł Ferdek, Łukasz Gutt
SCENARIUSZ:
Paweł Ferdek, Łukasz Gutt
OPERATOR:
Łukasz Gutt
MONTAŻ:
Paweł Witecki
MUZYKA:
Maciej Sienkiewicz
PRODUCENT:
Studio Filmowe Kalejdoskop

Paweł Ferdek »

Reżyser filmów dokumentalnych, scenarzysta, podróżnik. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (stosunki międzynarodowe) oraz Akademii Praktyk Teatralnych "Gardzienice". Uczestnik programu EKRAN Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.

Łukasz Gutt »

Ur. w 1980 r. w Warszawie. Absolwent Wydziału Radia i Telewizjiim. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim oraz "Camerimage Film School" Studium Sztuki Filmowej i Technik Telewizyjnych w Toruniu. Autor zdjęć oraz reżyser wielu etiud studenckich oraz videoklipów.
NA FESTIWALACH: