CISZA III

TYTUŁ ANGIELSKI: SILENCE III

Zestaw krótkich filmów dokumentalnych, powstałych podczas III edycji kursu dokumentalnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, na różne sposoby interpretujących "ciszę". 

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
20'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Monika Pawluczuk, Kalina Alabrudzińska, Magda Florek, Jacek Piotr Bławut
SCENARIUSZ:
Monika Pawluczuk, Kalina Alabrudzińska, Magda Florek, Jacek Piotr Bławut
PRODUCENT:
Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy (obecnie: Wajda Studio)

Monika Pawluczuk »

autorka filmów dokumentalnych: "Kiedy będę ptakiem" (2013), "To ty się zmień" (2007), "Modelki" (2006). Obecnie w trakcie zdjęć do kolejnego filmu dokumentalnego o roboczym tytule "Przed świtem". Dziennikarka radiowa i telewizyjna, współautorka (z Katarzyną Miller) przetłumaczonej na kilka języków książki "Być kobietą i nie zwariować", absolwentka kulturoznawstwa w Ośrodku Studiów Amerykańskich na UW, dziennikarstwa w Centrum Dziennikarstwa w Warszawie oraz  Programu Dokumentalnego DOK PRO w Szkole Wajdy.

Kalina Alabrudzińska »

Urodzona w 1983 roku reżyserka i scenarzystka. Absolwentka Kursu Reżyserii Dokumentalnej w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Studentka ostatniego roku Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi. Jej filmy były prezentowane i wyróżniane podczas wielu międzynarodowych festiwali filmowych: Berlinale, MFF Nowe Horyzonty, Krakowski Festiwal Filmowy, San Sebastian International Film Festival.

Jacek Piotr Bławut »

Urodzony w 1978 roku, Łodzianin. Absolwent kursu dokumentalnego Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Ceramiki i Szkła. Współautor scenariuszy filmów fabularnych: "Jeszcze nie wieczór", "Sen motyla", "Dzień czekolady", "Hotel potworny". Autor zdjęć do wielu filmów dokumentalnych. W 2011 roku zadebiutował fabularnym filmem krotkometrażowym "Jezioro", a w 2012 filmem dokumentalnym "Samotność dźwięku", który zdobył Srebrnego Lajkonika na 52. Krakowskim Festiwalu Filmowym.