DWA REMBRANDTY W OGRODZIE

TYTUŁ ANGIELSKI: TWO REMBRANDTS IN THE GARDEN

Mieszkali w okazałej kamienicy przy ulicy Gdańskiej w Łodzi. Mieli świetnie prosperującą fabrykę wyrobów gumowych, kiedy zaskoczyła ich wojna. W ostatniej chwili udało im się wyemigrować z Polski. Dziś wnukowie ocalałych Żydów przyjeżdżają do rodzinnego miasta w poszukiwaniu kosztowności podobno zakopanych przez ich dziadka tuż przed ucieczką. Niestety, obecnie rodzinna kamienica jest budynkiem wojskowym. Czy bohaterowie w poszukiwaniu rodzinnego skarbu będą musieli stawić czoła polskiej armii? 

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
79'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Jerzy Śladkowski
SCENARIUSZ:
Jerzy Śladkowski
OPERATOR:
Andrzej Szulkowski
MONTAŻ:
Agnieszka Bojanowska, Jakub Śladkowski
MUZYKA:
Henryk Kuźniak
PRODUCENT:
Bow And Axe Entertainment

Jerzy Śladkowski »

Reżyser filmów dokumentalnych. Autor dzieł takich jak Prawdziwy Koniec Zimnej Wojny, Fabryka Wódki, Paradiset. Urodzony w Radomiu w 1945 roku. Ukończył Wydział Filologii Klasycznej na Uniwersytecie w
Toruniu, a w 1973 roku - Wydział Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1972 roku pracował w Telewizji Polskiej, najpierw jako reporter, potem - realizator reportaży i filmów dokumentalnych. Od 1982 żyje w Szwecji. Realizuje filmy dokumentalne dla Telewizji Szwedzkiej i Szwedzkiego Instytutu Filmowego, współpracuje też z telewizjami fińską, duńską i norweską. Od 1993 roku jest też współpracownikiem niemieckiej telewizji publicznej ZDF i satelitarnego programu ARTE. Od wyjazdu z Polski zrealizował ponad 30 filmów dokumentalnych o tematyce społecznej.
NA FESTIWALACH: