BEATS OF FREEDOM - ZEW WOLNOŚCI

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

„Beats of Freedom – Zew wolności” to porywający film o narodzinach rocka w Polsce. W czasach, gdy życie kontrolował reżim, muzyka stała się fenomenem o kolosalnej sile rażenia. „Żelazna kurtyna” nie była w stanie zatrzymać rocka, a młodzi ludzie, dzięki tej muzyce, odnaleźli swoją przestrzeń wolności. Polski rock od początku stał w kontrze do zastanej rzeczywistości. Piosenki kruszyły stereotypy i tworzyły więzi między ludźmi. Swoistą enklawą wolności stał się festiwal w Jarocinie, barwnie pokazany w filmie dzięki niepublikowanym dotąd materiałom archiwalnym. W filmie  występują m.in.: Marek Niedźwiecki, Krzysztof Skiba, Jurek Owsiak, Kazik Staszewski (Kult), Muniek Staszczyk (T.Love), Kora Jackowska (Maanam), Tomek Lipiński (Tilt i Brygada Kryzys), Krzysztof Grabowski (Dezerter). 

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
78'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Wojciech Słota, Leszek Gnoiński
SCENARIUSZ:
Wojciech Słota, Leszek Gnoiński
OPERATOR:
Dariusz Szymura, Piotr Trela
MONTAŻ:
Wojciech Słota
PRODUCENT:
TVN, Instytut im. Adama Mickiewicza

Wojciech Słota »

W latach 1997-2000 studiował na PWSFTViT, na kierunku „Realizacja telewizyjna”. Jest autorem filmów: „Tysiąclecie kontra milenium” (2006), „Górnicy z Piasta” (2006), serialu dokumentalnego „Historia polskiego rocka” (2008) i „Beats of Freedom – Zew wolności” (2010). Na co dzień zajmuje się montażem filmów fabularnych, dokumentalnych i reportaży. W pierwszej połowie lat 90-tych zajmował się muzyką rockową - organizacją koncertów, festiwali, wspólnie za ze znajomymi założył studio nagrań "cyberstudio". Był menedżerem grup Myslovitz i Nowy Horyzont.

Leszek Gnoiński »

Dziennikarz muzyczny. Pisał m.in. do „Dziennika”, „Machiny”, „Super Expressu” (w połowie lat 90. współtworzył największą rubrykę rockową w dziennikach ogólnopolskich), „Tylko Rocka”, Magazynu Muzycznego „Muza” (był zastępcą redaktora naczelnego), portalu www.cgm.pl (którego był również redaktorem naczelnym), „Dziennika Polskiego”. W tym czasie przeprowadził setki wywiadów z niemal wszystkimi najważniejszymi polskimi muzykami nie tylko związanymi z muzyką rockową. Jest autorem książek muzycznych, które rozeszły się w nakładzie około 70 tysięcy egzemplarzy: „Raport o Acid Drinkers” (1996), bestsellerowy „Kult Kazika” (2000), „Myslovitz. Życie to surfing” (2009), jak również współautorem (z Janem Skaradzińskim) jedynej na polskim rynku „Encyklopedii polskiego rocka”, która doczekała się czterech wydań (pierwsze w 1996 roku; teraz pracują nad kolejnym, które ma ukazać się jesienią 2010 r.). Z Wojtkiem Słotą zrealizował dla Discovery Historia sześcioodcinkowy serial „Historia polskiego rocka” (2008) oraz film pełnometrażowy „Beats of Freedom – Zew wolności” (2010).