CZŁOWIEK. HENRYK MUSIAŁOWICZ

TYTUŁ ANGIELSKI: Henryk Musiałowicz. MAN

Twórca rozpoznawany i ceniony na świecie. Jego prace wystawiane są od ponad 40 lat. Pracownia z trudem mieści obrazy, grafiki, kompozycje przestrzenne, totemy. Wciąż nie syty. Nieustannie zmienia, przerabia swe prace, nie pozwalając odejść im w zapomnienie. Każe im żyć. 95-letni Artysta z niesłabnącym entuzjazmem zadaje najważniejsze pytania. Czy pasja odkrywania, droga do odpowiedzi na nie może być celem samym w sobie? Czy kiedykolwiek przestanie się dziwić?

W „autorskim” dokumencie Anny Błaszczyk i Roberta Kielaka poznajemy pełnego energii i zapału do pracy mężczyznę, który z dziecięcą ciekawością szuka, zachwyca się, zadziwia otaczającym go światem. Słowom Henryka Musiałowicza towarzyszą cierpliwe, malownicze zdjęcia Roberta Kielaka oraz muzyczne kompozycje Konrada Oklejewicza.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
30'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Anna Błaszczyk , Robert Kielak
SCENARIUSZ:
Anna Błaszczyk , Robert Kielak
OPERATOR:
Robert Kielak
MONTAŻ:
Anna Błaszczyk , Robert Kielak
MUZYKA:
Konrad Oklejewicz
PRODUCENT:
Blaszanka Studio

Anna Błaszczyk »

Urodziła się w 1981 roku w Warszawie. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową w Łodzi. Jej największą pasją jest film dokumentalny. Zajmuje się również sztuką audiowizualną. W swojej pracy łączy muzykę graną na żywo z interpretacją filmową. We współpracy z reżyserami tworzy wizualizacje spektakli teatralnych i tanecznych.

Robert Kielak »

Ukończył PWSFTviT w Łodzi. Od tego czasu wspólnie z Anną Błaszczyk realizują autorskie filmy dokumentalne. Z wielką przyjemnością  tworzą również multimedialne oprawy koncertów.

FILMOGRAFIA:
2009 Jest takie miejsce
2009 Człowiek – Henryk Musiałowicz
2006 Miłość jest jak…
2003 Sny – gwiazdki nie są do zabawy