BALLADA O DOMU

TYTUŁ ANGIELSKI: A BALLAD ABOUT HOME

Fritz Wolf urodził się w 1922 roku w Rohrlach (Trzcińsko). Po wojnie jego rodzina została wypędzona. Teraz odwiedza stare kąty – w jego dawnym domu mieszka małżeństwo Goetzów. Ich dziadek – Karol Ścimborski – urodził się w 1928 w Dmytrowie (Dmytriv). Po wojnie deportowano go do Polski. Teraz – razem z rodziną – udaje się na Ukrainę szukać śladów przeszłości. Przejmująca opowieść o ludziach i ich utraconych domach.
 

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
48'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Jacek Knopp, Grzegorz Linkowski
SCENARIUSZ:
Jacek Knopp
OPERATOR:
Jacek Knopp
MONTAŻ:
Bogdan Saganowski, Zbigniew Osiński
MUZYKA:
Joanna Pyrek, Helena Mackiewicz
PRODUCENT:
Studio Filmowe Kalejdoskop

Jacek Knopp »

Urodził się w 1964 roku. Absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Reżyser filmów dokumentalnych, reklamowych i programów tv. Autor zdjęć do ponad 80 filmów dokumentalnych i 10 fabularnych, a także teatrów tv. Reżyser programów tv, filmów reklamowych oraz dokumentów, m.in. "Krajobraz przed ciszą" (1996), "Dotknij mnie" (1999), "Życie na krawędzi tworzenia obrazu" (2001), "Wiara, nadzieja, miłość" (2002), "Ballada o domu" (2006) czy "Maria i Anna" (2008).

Grzegorz Linkowski »

ur. 1957 w Lublinie. Absolwent pedagogiki na Uniwersytecie Marii Curie‑Skłodowskiej w Lublinie. Dyrektor Akademickiego Centrum Kultury „Chatka Żaka” UMCS w Lublinie. Pomysłodawca i dyrektor  Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Rozstaje Europy”. Producent. Autor ponad 20 filmów dokumentalnych, m.in. Bracia tego samego Boga (1996), ...wpisany w gwiazdę Dawida – krzyż (1997), Marsz żywych (2003), Teczki (2004), Ballada o domu (2006), Historia pewnego sumienia (2007). Laureat licznych nagród festiwalowych, m.in. w Nowym Jorku, Odessie, Łodzi i Krakowie.