KILKA OPOWIEŚCI O CZŁOWIEKU

TYTUŁ ANGIELSKI: A FEW STORIES ABOUT MAN

Filmowy portret Jerzego Orłowskiego, pozbawionego rąk rysownika-amatora. Impresyjne sceny ukazują bohatera w różnych sytuacjach: gdy musi radzić sobie z codziennymi czynnościami, gdy skacze do wody, jeździ na nartach, rysuje. Nawet najprostsza rzecz wymaga od niego walki, wytrzymałości i nieprzeciętnej sprawności. Wiele ujęć oglądamy w zwolnionym tempie, kontemplując najmniejszy szczegół, który reżyser umiejętnie wydobywa z rzeczywistości.

GATUNEK:
dokumentalny
CZAS TRWANIA:
20'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Bogdan Dziworski
SCENARIUSZ:
Bogdan Dziworski
OPERATOR:
Krzysztof Ptak
MONTAŻ:
Agnieszka Bojanowska
MUZYKA:
Janusz Hajdun
PRODUCENT:
Wytwórnia Filmów Oświatowych

Bogdan Dziworski »

polski operator filmowy, fotograf i reżyser. Przez wiele lat związany z łódzką Wytwórnią Filmów Oświatowych gdzie stworzył wiele znakomitych filmów dokumentalnych. Niektóre jego dzieła uzyskały po kilkanaście nagród i wyróżnień na najbardziej liczących się festiwalach, np.: Hokej i Olimpiada. Były dziekan Wydziału Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jest autorem ok. 40 filmów krótkometrażowych, średniometrażowych i fabularnych oraz wystaw i albumów fotograficznych.
NA FESTIWALACH:
NAGRODY NA POLSKICH FESTIWALACH:
* Krakowski Festiwal Filmowy - Nagroda za zdjęcia* Krakowski Festiwal Filmowy - Grand Prix "Złoty Smok"* MFFK Huesca - Grand Prix* MFFK Monachium - Nagroda Specjalna Jury