JAK ŻYĆ

TYTUŁ ANGIELSKI: HOW TO LIVE?

Obóz ZSMP dla młodych małżeństw, w którym organizuje się konkurs na wzorową rodzinę. Dwa małżeństwa, o czym nie wiedzą uczestnicy obozu oraz kierownik są wprowadzeni przez filmowców i ich zachowanie wywołuje konflikty na tle dostosowania się do rygorów konkursu.

GATUNEK:
dokumentalny
CZAS TRWANIA:
83'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Marcel Łoziński
OPERATOR:
Jacek Petrycki
MONTAŻ:
Łucja Ośko
PRODUCENT:
WFDiF (Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych), Zespół Filmowy X

Marcel Łoziński »

Ur. 1940 w Paryżu. Absolwent Wydziału Reżyserii Łódzkiej Szkoły Filmowej. Autor wielu znakomitych filmów dokumentalnych, m.in.: Wizyta (1974), Zderzenie czołowe (1975), Jak żyć (1977), Próba mikrofonu (1980), Ćwiczenia warsztatowe (1984), Wszystko może się przytrafić (1995), Żeby nie bolało (1998), Jak to się robi (2006). Nominowany do nagrody Europejskiej Akademii Filmowej oraz do Oscara za film dokumentalny 89 mm od Europy (1993). Od czterech lat kieruje kursem dokumentalnym w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.
NAGRODY NA POLSKICH FESTIWALACH:
* Międzynarodowe Forum Filmowe "Człowiek-Praca-Twórczość" - III Nagroda "Brązowy Medal"* Międzynarodowe Forum Filmowe "Człowiek-Praca-Twórczość" - Nagroda dziennikarzy "Czarcia Łapa"* Młodzieżowe Spotkania Filmowe "Młodzi i Film" - nagroda za debiut reżyserski