HAPPY END

Zebranie partyjne, podczas którego ma miejsce czystka w stylu Marca 68, a które okazuje się psychodramą. Film, choć nie został oficjalnie zatrzymany przez cenzurę, został pokazany jedynie na festiwalu filmów krótkometrażowych w Krakowie oraz w Dyskusyjnych Klubach Filmowych.

GATUNEK:
dokumentalny
CZAS TRWANIA:
16'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Marcel Łoziński, Paweł Kędzierski
OPERATOR:
Stanisław Niedbalski, Witold Stok
MONTAŻ:
Lidia Zonn
PRODUCENT:
WFDiF (Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych)

Marcel Łoziński »

Ur. 1940 w Paryżu. Absolwent Wydziału Reżyserii Łódzkiej Szkoły Filmowej. Autor wielu znakomitych filmów dokumentalnych, m.in.: Wizyta (1974), Zderzenie czołowe (1975), Jak żyć (1977), Próba mikrofonu (1980), Ćwiczenia warsztatowe (1984), Wszystko może się przytrafić (1995), Żeby nie bolało (1998), Jak to się robi (2006). Nominowany do nagrody Europejskiej Akademii Filmowej oraz do Oscara za film dokumentalny 89 mm od Europy (1993). Od czterech lat kieruje kursem dokumentalnym w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.

Paweł Kędzierski »

Reżyser filmowy, dokumentalista. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 70. członek Zespołu Filmowego "X" Andrzeja Wajdy. W 1990 współzałożyciel Studia Filmowego "Kronika". Wieloletni przewodniczący Sekcji Filmu Dokumentalnego Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Zrealizował kilkanaście filmów dokumentalnych, a także fabularnych.