MUZYCZNA PARTYZANTKA

TYTUŁ ANGIELSKI: MUSIC PARTISANS

Muzyczna partyzantka to film pokazujący czy są tam możliwe zmiany podobne do tych które miały miejsce na Ukrainie. W tym dziwnym kraju, pełnym absurdów i sowieckich reliktów, żyją prawdziwi ludzie. Starsze pokolenie boi się zmian i jest pod silnym wpływem rządowej propagandy. Ale młodsi marzą o wolności i jednym ze sposobów na pokazanie niezależności jest muzyka rockowa.

GATUNEK:
dokumentalny
CZAS TRWANIA:
52'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Mirosław Dembiński
SCENARIUSZ:
Mirosław Dembiński
OPERATOR:
Maciej Szafnicki, Remigiusz Przełożny, Dariusz Załuski, Michał Ślusarczyk
MONTAŻ:
Mirosław Dembiński
PRODUCENT:
Studio Filmowe Everest

Mirosław Dembiński »

Urodził się w 1959 roku w Bydgoszczy. W latach 1977-1981 uczestniczył jako aktor i reżyser w studenckim ruchu teatralnym najpierw w Bydgoszczy a potem w Toruniu, gdzie w 1978 roku rozpoczął studia matematyczne w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Po uzyskaniu dyplomu przez trzy lata pracował jako asystent w Instytucie Matematyki UMK. W 1986 roku rozpoczął studia na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Jego szkolne etiudy "Stawka mniejsza niż życie", "Pomarańczowa alternatywa", "Mój mały Everest", "Plus minus nieskończoność" otrzymały łącznie 20 nagród na międzynarodowych festiwalach. W 1990 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Sztuki oraz nagrodę Prezydenta Łodzi "Złota Łódka". Przez rok był przewodniczącym Rady Scenariuszowej Studia im. A.Munka, a następnie rozpoczął pracę jako asystent w PWSFTviT, gdzie do dzisiaj prowadzi zajęcia z filmu dokumentalnego.
NAGRODY NA POLSKICH FESTIWALACH:
* Festiwal Polskich Filmów Niezależnych - I Nagroda
* Multimedia Festiwal Filmów Optymistycznych "Happy End" - Nagroda dla najlepszego profesjonalnego filmu dokumentalnego
* Ogólnopolski Niezależny Przegląd Form Dokumentalnych "Nurt" - Nagroda Specjalna Marszałka Województwa Świętokrzyskiego
* Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu" - Dyplom Honorowy