DO BÓLU

TYTUŁ ANGIELSKI: TILL IT HURTS

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Opowieść o 53-letnim samotnym lekarzu psychiatrii, który mieszka ze swoją nadopiekuńczą matką. Kiedy w jego życiu pojawia się inna kobieta, wybucha konflikt. Po wielu latach erotycznej abstynencji Ewa obudziła w nim na nowo mężczyznę, ale matka mężczyzny robi wszystko, by zrezygnował z uczucia. Syn odpowiada słowami św. Pawła: "Dzieci, szanujcie swoich rodziców, bądźcie im posłuszne. Rodzice, nie rozdrażniajcie swoich dzieci, żeby nie traciły ducha".

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

GATUNEK:
dokumentalny
CZAS TRWANIA:
25'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Marcin Koszałka
MONTAŻ:
Anna Wagner
PRODUCENT:
TVP S.A.

Marcin Koszałka »

Operator  filmowy i reżyser filmów dokumentalnych. Tworząc dokumenty stale współpracuje z amerykańską telewizją HBO. Absolwent katowickiej szkoły filmowej, obecnie jej wykładowca.  Dwukrotnie zdobywca Złotych Lwów za zdjęcia na FPFF w Gdyni  (Pręgi, Rewers)oraz Brązowej Żaby na Camerimage (Rewers). Laureat licznych nagród za filmy dokumentalne miedzy innymi w Lipsku, Chicago (Hugo TV Award), Berlinie, Karlowych Warach, Nyon, Krakowie, Tampere, Teheranie.  Jego filmy dokumentalne są prezentowane na wielu prestiżowych festiwalach (Amsterdam, Moskwa, Rotterdam, Waszyngton, Triest i inne). Jako operator filmowy jest ortodoksyjnym zwolennikiem taśmy filmowej.
NAGRODY NA POLSKICH FESTIWALACH:

* Krakowski Festiwal Filmowy - Nagroda Główna "Srebrny Smok" * Krakowski Festiwal Filmowy - Dyplom Honorowy * Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Animowanych w Lispku - Nagroda Główna "Złoty Gołąb" * Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu" - Grand Prix "Biała Kobra"