ŻEGNAM CIĘ, MÓJ ŚWIECIE WESOŁY

TYTUŁ ANGIELSKI: GOODBYE MY WONDERFUL WORLD

Tytuł filmu nawiązuje do tradycyjnej polskiej pieśni żałobnej, która w nowej aranżacji znalazła się na płycie „Rzeczy ostatnie ”, nagranej przez zespół Polskie Znaki. Projekt ten miał przypomnieć o muzyce ludowej, która przez wieki oswajała temat śmierci, stanowiący tabu w dzisiejszej kulturze. Opowieść o powstawaniu tego albumu staje się poematem o przemijaniu i o doświadczeniu straty. Bohaterami są ci, którzy pomagają innym w odchodzeniu i w przeżywaniu żałoby, a towarzyszą im sędziwe wiejskie śpiewaczki, profesjonalni muzycy i gwiazdy popu. Życie dopisało do tej historii zaskakujący epilog.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
54'
ROK PRODUKCJI:
KOLOR:
kolorowy
REŻYSERIA:
Joo Joostberens
SCENARIUSZ:
Joo Joostberens
OPERATOR:
Joo Joostberens
MONTAŻ:
Joo Joostberens
MUZYKA:
Janusz Zdunek, Radek Łukasiewicz, Jarek Ważny
PRODUCENT:
Aia Asé

Joo Joostberens »

 Reżyser, scenarzysta i operator filmowy. Absolwent reżyserii Warszawskiej Szkoły Filmowej. 

Autor nagradzanego i prezentowanego na wielu festiwalach filmu dokumentalnego "Żegnam cię mój świecie wesoły", którego jest reżyserem, scenarzystą i autorem zdjęć. Dokument kupiła stacja Canal+, która dodała go do swojej oferty programowej. Debiutował fabularnym filmem krótkometrażowym "Hiatus", również prezentowanym na międzynarodowych festiwalach filmowych.
Obecnie pracuje nad dwoma dokumentami współfinansowanym przez Państwowy Instytut Sztuki Filmowej. Jego dorobek reżyserski zawiera również produkcje stworzone dla międzynarodowych stacji telewizyjnych, dla których współtworzył serie telewizyjne, krótkie formy filmowe i reportaże, oraz pracę dla świata reklamy. Reżyserował filmy reklamowe dla takich marek, jak Wyborowa, Dyson, Badura, Kazar, Gatta, Tomasz Ossoliński i innych, a także filmy wizerunkowe, m.in. dla "Harper’s Bazaar", "Vogue" i "Elle".