JESTEŚMY IDEALNI

TYTUŁ ANGIELSKI: WE ARE PERFECT

Film pokazuje historię młodych osób LGBTQ+ w Polsce, które zgłaszają się na casting do roli trans chłopaka w fabularnym filmie Netflixa „Fanfik”. Uczestnicy castingu nie znają siebie nawzajem, na co dzień mierzą się jednak z tymi samymi problemami: żyją w świecie, który daje im odczuć, że nie są w nim mile widziani. W mozaikowej formie filmowej przenosimy się do ich codziennej rzeczywistości i widzimy, jak żyje im się w Polsce. Czy odnajdą się w świecie, który na każdym kroku każe im się definiować jako idealną kobietę albo idealnego mężczyznę? Jak poradzą sobie z poczuciem niedopasowania do oczekiwań społeczeństwa i rodziców?

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
62'
ROK PRODUKCJI:
KOLOR:
kolorowy
REŻYSERIA:
Marek Kozakiewicz
SCENARIUSZ:
Marek Kozakiewicz
OPERATOR:
Michał Stajniak, Nicolas Villegas Hernandez, Filip Drożdż, Marek Kozakiewicz, Edgar Griszczuk, Adam Lipiński, Miłosz Więckowski, Kamil Gubała, Sebastian Wolny
MONTAŻ:
Anna Garncarczyk
MUZYKA:
Wojtek Urbański
DŹWIĘK:
Katarzyna Szczerba, Aleksandra Papież
PRODUCENT:
Orphan Studio

Marek Kozakiewicz »

Marek Kozakiewicz (ur. 1986), reżyser i operator filmowy. Ukończył wydział operatorski Łódzkiej Szkoły Filmowej. Jest członkiem Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej. Jego reżyserski debiut „Silent Love” był nagradzany na największych dokumentalnych festiwalach filmowych, znalazł się w Oficjalnej Selekcji festiwali Visions du Reel, Hot Docs, IDFA; otrzymał nagrodę MDR za Najlepszy Film z Europy środkowo-wschodniej, nagrodę za najlepszy Polski Film 2022 oraz Najlepszy Międzynarodowy Debiut na MDAG. Marek jest również autorem zdjęć do wielokrotnie nagradzanych filmów dokumentalnych, a od 2012 pracuje jako reżyser światła oraz autor wizualizacji do największych produkcji teatralnych w Polsce, współrealizował ponad 30 przedstawień i oper.