W UKRAINIE

TYTUŁ ANGIELSKI: IN UKRAINE

Gdy Rosja rozpoczęła działania wojenne przeciw ludności cywilnej, Europejczycy zjednoczyli się, by przyjąć niemal 8 milionów uchodźców z Ukrainy. Co się stało z tymi, którzy nie wyjechali i z tymi, którzy wrócili do domu? Czy „dom” nadal znaczy dla nich to samo? Filmowcy Piotr Pawlus i Tomasz Wolski pokazują, jak wygląda życie w zbombardowanych miastach i spalonych wioskach.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
83'
ROK PRODUKCJI:
KOLOR:
kolorowy
REŻYSERIA:
Tomasz Wolski, Piotr Pawlus
SCENARIUSZ:
Tomasz Wolski, Piotr Pawlus
OPERATOR:
Piotr Pawlus
MONTAŻ:
Tomasz Wolski
DŹWIĘK:
Igor Kazimirchuk
PRODUCENT:
KIJORA / Anna Gawlita

Tomasz Wolski »

ur. 1977. Scenarzysta i reżyser filmów dokumentalnych. Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Asystent reżysera przy realizacji Born Dead (2004) Jacka Bławuta. Autor filmów dokumentalnych: “Cisza,” “Klinika”, “Złota rybka”, “Aktorzy”, “Szczęściarze”, “Lekarze”,  “Pałac” i "Festiwal". Laureat licznych nagród festiwalowych, m.in. w Neubrandenburgu, Pamplonie, Wrocławiu i Krakowie. Reżyser krótkometrażowego filmu “Córka” nagrodzonego m.in. w Angers Premiers Plans (Grand Prix oraz nagroda publiczności). Montażysta filmów m.in. “Dziennik z podróży” (2013), “21xNY” (2016) oraz “Krzyżoki”.

Piotr Pawlus »

Absolwent Wydziału Operatorskiego i Fotografii w Szkole Filmowej Krzysztofa Kieślowskiego. Absolwent Krakowskiej Szkoły Scenariuszowej i laureat nagrody tej szkoły za treatment do filmu fabularnego "Marzyciel".

Tworzy filmy dokumentalne, fabularne i reklamowe w Polsce i za granicą, nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych (m.in. Gdynia FF, Film and Music Festival Küstendorf, Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film", Polska, 11 Go Short - Short IFF, Holandia).