MOODY

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Na małej wyspie gdzieś w Indonezji, zależni od kaprysów natury, żyją samotnie matka i jej dorosły syn, który w tanecznym transie rozmawia z duchami. "Moody" to zilustrowana pięknymi zdjęciami opowieść o burzliwej relacji dwójki ludzi, którzy utknęli w tropikalnym „raju” i są zdani tylko na siebie. To historia o samotności i wykluczeniu, ale także mistyczna podróż, w której muzyka i taniec stają się sposobem komunikacji ze światem duchowym, przynoszą akceptację i porozumienie.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
30'
ROK PRODUKCJI:
KOLOR:
kolorowy
REŻYSERIA:
Tomasz Ratter, Karolina Karwan
SCENARIUSZ:
Tomasz Ratter, Karolina Karwan
OPERATOR:
Tomasz Ratter, Karolina Karwan
MONTAŻ:
Patrycja Piróg
DŹWIĘK:
Błażej Kafarski
PRODUCENT:
Studio Munka
KOPRODUCENT:
FDR Studio, Głośno

Tomasz Ratter »

Tomasz Ratter (ur. 1982 w Warszawie). Artysta wizualny i antropolog kultury. Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie (Czechy) i Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych (Uniwersytet Warszawski). Jego prace fotograficzne były wielokrotnie wystawiane w kraju (Zachęta, MOCAK) i za granicą (Berlin, Praga, Bratysława, Oxford). Jako reżyser i operator jest autorem teledysków i krótkich form video. Mieszkał ponad 2 lata w Indonezji, gdzie rozpoczął pracę nad filmem "Moody".

Karolina Karwan »

Karolina Karwan (ur. 1986 w Warszawie). Fotografka, podróżniczka i facylitatorka tantry. Ukończyła Instytut Twórczej Fotografii w Opawie (ITF) oraz Wydział Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka krótkich filmów: „Dive Into”, „Bumi Bulao”, „Penne God”. Jest laureatką stypendium Darmasiswa, w ramach którego studiowała muzykę i taniec tradycyjny w Indonezyjskim Instytucie Sztuki (ISI) w Yogyakarcie.