MIRIAMFROMPOLAND

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Miriam Synger jest silną kobietą w patriarchalnej społeczności. Walczy o swoją tożsamość ortodoksyjnej Żydówki, która chce mieszkać we współczesnej Polsce.

Miriam jest matką pięciorga dzieci, która ma poczucie misji. Chce pokazać, że życie żydowskie jest wciąż możliwe w Polsce. Pochodząca ze zasymilowanej polskiej rodziny, jest trzecim pokoleniem ocalałych z Holokaustu. I uważa, że ​​Polska nie jest wielkim cmentarzem.

„@miriamfrompoland” to dwuletnia intymna obserwacja życia małej łódzkiej społeczności żydowskiej, zrealizowana metodą Direct Cinema.

Głównym tematem jest wewnętrzny konflikt tożsamości. Kim jestem? Polakiem, czy Żydem, czy może obydwoma jednocześnie? Gdzie jest moja społeczność?

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
77'
ROK PRODUKCJI:
KOLOR:
kolorowy
REŻYSERIA:
Piotr Szczepański
SCENARIUSZ:
Piotr Szczepański
OPERATOR:
Piotr Szczepański
MONTAŻ:
Piotr Szczepański
MUZYKA:
Dawid Gurfinkiel, Jiydyszkajt
DŹWIĘK:
Robert Sędzicki
PRODUCENT:
Anagram Film
KOPRODUCENT:
EC1 Łódź, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Piotr Szczepański

Piotr Szczepański »

Urodzony w 1975 roku w Łodzi. Członek Polskiej Akademii Filmowej, Polskiej Gildii Reżyserów Filmowych, Polskiej Gildii Reżyserów Dokumentalnych i PSC. Specjalizuje się w długich dokumentach obserwacyjnych nakręconych metodą Direct Cinema. Jego dokumentalny debiut „Generacja C.K.O.D.” przyniósł mu Złotego Lajkonika na Festiwalu w Krakowie w 2004 roku. Z wykształcenia jest operatorem, pracuje także jako autor zdjęć. Współpracował m.in. z Krzysztofem Zanussim, Sławomirem Fabickim i Krzysztofem Wodiczką w jego pracy na Biennale w Wenecji.
NA FESTIWALACH: