EFEKT MOTYLKA

TYTUŁ ANGIELSKI: BUTTERFLY'S DREAM

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Historia heroicznej walki o zdrowie i życie niezwykle uroczej Zuzi Machety – 7 - letniej bohaterki, cierpiącej na rzadką nieuleczalną chorobę genetyczną – EB. To wielowątkowa opowieść o sile nadziei, poświęceniu i miłości całej rodziny, która pomaga przezwyciężać najtrudniejsze dramaty. Choroba powoduje otwarte rany na całym ciele Zuzi i bezustanny ból jak przy oparzeniu wrzątkiem. O dzieciach z EB mówi się „dzieci motylki”, bo ich skóra jest wrażliwa jak skrzydła motyla.

Dzięki solidarności tysięcy ludzi, którzy uwierzyli w swoją moc pomagania, zostaje zebrane 6 mln zł na pokrycie kosztów innowacyjnej, ale zarazem ryzykownej terapii w USA, która może dać Zuzi nowe życie bez ran i bólu. Rozpoczyna się trudna i długa walka, emocjonalny rollercoaster, gdzie stawką jest życie uśmiechniętej mimo bólu dziewczynki.

GATUNEK:
dokumentalny
CZAS TRWANIA:
91'
ROK PRODUKCJI:
KOLOR:
kolorowy
REŻYSERIA:
Jarosław Szmidt
SCENARIUSZ:
Jarosław Szmidt
OPERATOR:
Jarosław Szmidt
MONTAŻ:
Bartosz Pietras
MUZYKA:
Jan A.P. Kaczmarek
DŹWIĘK:
Tomasz Dukszta C.A.S.
PRODUCENT:
Cineo Studio

Jarosław Szmidt »

Jarosław Szmidt - operator obrazu i reżyser. Absolwent Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi. W 2011 roku jako operator, autor scenariusza i reżyser zrealizował pełnometrażowy film dokumentalny „Jan Paweł II. Szukałem Was”, który w polskich kinach obejrzało 390 tys. widzów. Doświadczenie zawodowe zdobywał przy realizacji ponad kilkuset odcinków popularnych polskich seriali. W 1997 roku pracował jako II asystent reżysera na planie filmu „Jakob the Liar” (reż. Peter Kassovitz), gdzie był jednym z najbliższych współpracowników Robina Williamsa. Jako reżyser zrealizował kilka fabularnych etiud filmowych oraz filmów dokumentalnych, które były emitowane w Telewizji Polskiej.