JESZCZE LECIMY...

TYTUŁ ANGIELSKI: STILL FLYING,,,

Janusz Orłowski „Praszczur” jest wyjątkowy, zaczął latać na paralotni po siedemdziesiątce. Wyróżniał się w gronie młodych,
wysportowanych paralotniarzy na Monte Grappa we Włoszech, po prostu był najstarszy. Dziesięć lat później w wieku 88 lat zamarzył polecieć z Olimpu. Chociaż trudno było mu się wspiąć na górę Zeusa, to rozwinął swoje skrzydło na szczycie i poszybował w powietrze. Praszczur wciąż nie poddaje się, realizuje kolejne swoje marzenia. W wieku 91 lat wzbił się na wysokość 326 metrów nad ziemię, czym wpisał się do Księgi Rekordów Guinnessa. Film "Jeszcze lecimy..." opowiada historię Praszczura i jednocześnie metaforyczną drogę człowieka w stronę wieczności.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
37'
ROK PRODUKCJI:
KOLOR:
kolorowy
REŻYSERIA:
Mirosław Dembiński
SCENARIUSZ:
Mirosław Dembiński
OPERATOR:
Andrzej Musiał
MONTAŻ:
Mirosław Dembiński
DŹWIĘK:
Grzegorz Lindemann
PRODUCENT:
Studio Filmowe Everest, Telewizja Polska S.A.

Mirosław Dembiński »

Urodził się w 1959 roku w Bydgoszczy. W latach 1977-1981 uczestniczył jako aktor i reżyser w studenckim ruchu teatralnym najpierw w Bydgoszczy a potem w Toruniu, gdzie w 1978 roku rozpoczął studia matematyczne w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Po uzyskaniu dyplomu przez trzy lata pracował jako asystent w Instytucie Matematyki UMK. W 1986 roku rozpoczął studia na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Jego szkolne etiudy "Stawka mniejsza niż życie", "Pomarańczowa alternatywa", "Mój mały Everest", "Plus minus nieskończoność" otrzymały łącznie 20 nagród na międzynarodowych festiwalach. W 1990 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Sztuki oraz nagrodę Prezydenta Łodzi "Złota Łódka". Przez rok był przewodniczącym Rady Scenariuszowej Studia im. A.Munka, a następnie rozpoczął pracę jako asystent w PWSFTviT, gdzie do dzisiaj prowadzi zajęcia z filmu dokumentalnego.