SYNEK

TYTUŁ ANGIELSKI: SONNY

Film jest bardzo subtelnie opowiedzianą historią o trudnej miłości między ojcem a synem oraz obrazem nieustającej walki o wolność. Słów nie pada wiele, o rodzinnej relacji mówią gesty i czyny. Marcin – główny bohater – został bardzo skrzywdzony przez rodziców. Matka piła w trakcie ciąży, przez co urodził się z zespołem faz, a w wieku dwunastu lat został odebrany rodzicom z powodu ich uzależnienia od alkoholu. Dom dziecka zabrał mu dzieciństwo. Czuł się tam jak w wojsku. Mimo wielu złych doświadczeń po osiągnięciu pełnoletności postanowił wrócić do ojca i podjąć próbę zbudowania z nim relacji na nowo.  Znalezienie dla siebie własnego miejsca – azylu, jakim okazuje się ptaszarnia – napawają Marcina nadzieją. Jednak nieustająca opieka nad ojcem alkoholikiem wciąż podcina mu skrzydła.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
41'
ROK PRODUKCJI:
KOLOR:
kolorowy
REŻYSERIA:
Paweł Chorzępa
SCENARIUSZ:
Paweł Chorzępa
OPERATOR:
Paweł Chorzępa
MONTAŻ:
Agata Cierniak, Alan Zejer
DŹWIĘK:
Daniel Stopa
PRODUCENT:
Studio Munka

Paweł Chorzępa »

Reżyser, operator. Od 2011 roku wykładowca w Zakładzie Realizacji Obrazu Telewizyjno- Filmowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie w 2016 roku obronił pracę doktorską. Absolwent studiów magisterskich w Instytucie Filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich.
Autor zdjęć do filmów dokumentalnych i fabularnych: Kawałek lata” (2010) i „Zud” (2016) w reż. Marty Minorowicz, „Decrescendo” (2011) i „Mój dom” (2012) w reż. Magdaleny Szymków, „Kiedy będę ptakiem” (2013) w reż. Moniki Pawluczuk, „Polonez” (2016), „Pierwszy Polak na Marsie” (2016) i „Relax” (2018) w reż. Agnieszki Elbanowskiej, „Opera o Polsce” (2017) w reż. Piotra Stasika, a także „New Born” (2018) w reż. Lidii Dudy.
Obecnie pracuje nad zdjęciami do filmu „Andrew Warhola, Moja Fabryka” w reż. Bogdana Dziworskiego oraz przygotowuje się do dwóch pełnometrażowych filmów fabularnych: „Magnezji” w reż. Macieja Bochniaka oraz „Iluzji” w reż. Marty Minorowicz.