CZARNOBÓG

TYTUŁ ANGIELSKI: THE BLACKGOD

Swiatoslav Siruj jest liderem nacjonalistycznego ugrupowania na zachodniej Ukrainie. Wspólnie ze swoimi ludźmi prowadzi kampanię polegającą na propagowaniu ideologii zgodnej z założeniami partii o nazwie Narodowy Korpus. Przemówienia ideologiczne, lekcje w szkołach, marsze i protesty są głównymi instrumentami jego działalności. Marzenia o byciu „duchowym ojcem” dla swoich podopiecznych motywują go do walki o lepszą przyszłość kraju. A walczyć jest z kim. Wrogowie ojczyzny są nie tylko na wschodzie, ale także wewnątrz państwa i na zachodzie. Właściwą przyszłość Europy, według Swiatosława, mogą zapewnić jedynie ukraińscy nacjonaliści. Walka już trwa. Ponieważ „nie ma dobra i zła, jest tylko sprawiedliwość”.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
30'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Grzegorz Paprzycki
SCENARIUSZ:
Grzegorz Paprzycki
OPERATOR:
Grzegorz Paprzycki, Anastasiya Danylchenko, Viktor Sembratovich
MONTAŻ:
Grzegorz Paprzycki, Łukasz Junkiert
PRODUCENT:
Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (WRiTv UŚ)

Grzegorz Paprzycki »

Urodzony 30 października 1984 roku. Absolwent Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Operator kamery i – aktualnie - student V roku Reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego (Uniwersytet Śląski w Katowicach). Do tej pory zrealizował siedem filmów krótkometrażowych będących w obiegu festiwalowym w kraju i za granicą.
NAGRODY NA POLSKICH FESTIWALACH:

Szczecin European Film Festival, 2018 - Nagroda za najbardziej poruszający film w Konkursie EuropejskimMiędzynarodowy Festiwal Filmowy "Etiuda & Anima", 2018 - WyróżnienieFestiwal Form Dokumentalnych "Nurt", 2018 - Wyróżnienie Komisji Artystycznej