GOŚĆ

TYTUŁ ANGIELSKI: GUEST

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Życie polskiego rolnika Wojtka i jego najbliższych sąsiadów pokazane oczami młodego szwajcarskiego reżysera Sebastiana. Wojtek od dziecka ciężko pracuje na roli, nie tracąc przy tym radości życia, ciepła i humoru. Jego wielki dom jest zawsze otwarty dla gości spragnionych towarzystwa i przyjaciół szukających pomocy. Tu schronienie znajduje Paweł, uzależniony od alkoholu, który nie miał gdzie się podziać. Wojtek próbuje się nim zaopiekować. Czy podoła wyzwaniu?

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
30'
ROK PRODUKCJI:
KOLOR:
kolorowy
REŻYSERIA:
Sebastian Weber
PRODUCENT:
Studio Munka

Sebastian Weber »

Urodzony w 1985 roku w Schaffhausen w Szwajcarii. W 2011 roku uzyskał tytuł licencjata na kierunku filmowym w Zurich University of the Arts. Między 2009 a 2012 rokiem uczęszczał na różne warsztaty i kursy filmowe w szwajcarskiej fundacji FOCAL. Od 2012 roku student sztuki operatorskiej w Łódzki Szkole Filmowej. Uczestnik warsztatów dokumentalnych „Od zmierzchu do świtu” w 2014 i 2015 roku w Stambule, Kalkucie i Hawanie.
Sebastian Weber pracuje jako operator filmowy, a także reżyseruje własne fabularne i dokumentalne filmy
krótkometrażowe. Jego szwajcarski film dyplomowy pod tytułem Korpus był pokazywany na festiwalu Camerimage i nominowany dla First Steps Awards w Niemczech. Film pod tytułem Zwischen Inseln zdobył nagrodę Alexis Victor Thalberg dla najlepszego filmu dokumentalnego ze specjalnym wyróżnieniem za zdjęcia. Film krótkometrażowy Maja miał premierę na 65 Festiwalu Berlinale i zdobył nagrodę dla “The Best Live action short film” na festiwalu CAT w Moskwie.
NA FESTIWALACH: