MORGENROT

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Morgenrot to film o długotrwałych powikłaniach wojny. Brutalne, utajnione wstydem wydarzenia, nieświadomie stają się dziedziczną chorobą. Szczere wypowiedzenie tajemnic pozwala na analizę potencjalnie prowadzącą do oczyszczenia. Morgenrot to film o odzyskiwaniu szczegółów pamięci, o wypowiadaniu tajemnic pierwszy raz, o przyznawaniu się do błędów, próbując zrozumieć z czego wynikają.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
68'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Michał Korchowiec
SCENARIUSZ:
Michał Korchowiec
OPERATOR:
Magdalena Mosiewicz, Mikołaj Syguda
MONTAŻ:
Barbara Fronc
MUZYKA:
Joanna Halszka Sokołowska
DŹWIĘK:
Lena Pejt
PRODUCENT:
Ersatz Michał Korchowiec

Michał Korchowiec »

Michał Korchowiec, urodzony w 1987 roku, jest absolwentem wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Scenograf, artysta wizualny reżyser i producent filmowy. Zajmuje się malarstwem, sztuką video i instalacją.

Jest autorem kilkunastu scenografii teatralnych za które otrzymał wiele nagród m.in. Nagrodę Jana Świderskiego, nagrodę Leona Schillera czy nagrodę za najlepszą scenografię na festiwalu Boska Komedia w Krakowie. Stworzył wizualny świat do przedstawień teatralnych Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego (takich jak: Nie-Boska komedia, wszystko powiem Bogu; Klątwa; Bitwa Warszawska 1920; W imię Jakuba S.; Courtney Love czy Tęczowa trybuna); Wiktora Rubina i Joli Janiczak: (Sprawa Gorgonowej i Detroit, historia ręki); Jacka Poniedziałka Szklana menażeria i Kto się boi Virginii Woolf?).

Jest autorem wielu wystaw np. Cztery pory roku lecz bez wiosny w Bytomskim Centrum Sztuki Współczesnej „Kronika”.

Morgenrot to jego debiutancki, pełnometrażowym filmem dokumentalnym. Aktualnie pracuje nad  kolejnym pełnometrażowym dokumentem Asabiyyah.

NA FESTIWALACH: