BEZGŁOŚNIE. STATYŚCI PUSTYNI

TYTUŁ ANGIELSKI: NOISLESSLY

U bram pustyni, na południu Maroka leży miasteczko o nazwie Ouarzazate. Zostało założone przez legiony francuskie na początku lat 20-tych ubiegłego stulecia jako najodleglejsza baza militarna dla kolonialnych zdobyczy na Wschodzie, w regionie Północej Afryki. Jednym z narzędzi, wykorzystywanych podczas tej “misji cywilizacyjnej” był nowoczesny wynalazek – kamera. Ouarzazate i jego związek z kinem posłużył za punkt wyjścia, z którego rozwinęła się kinematografia. Od 2010 roku rozpoczęliśmy zbieranie śladów tego co jest fikcją a co rzeczywistością w Ouarzazate, miasta dorastającego do nowoczesności, wśród ekonomicznego wpływu produkcji filmowych.  Historia ewoluowała I zaczęła zwracać się ku otoczeniu i historiom ludzi mieszkających w tym niezwykłym miejscu, pracujących przy realizacji filmów i poświęcających swoje życia iluzji kina.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Michał Mądracki, Gilles Lepore, Maciej Mądracki
PRODUCENT:
Otter Films

Michał Mądracki »

Urodzony w 1979 roku w Krakowie. W 2003 ukończył religioznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pisarz, scenarzysta. Autor krótkich form literackich i filmowych.

Gilles Lepore »

Urodzony w 1972 roku w Porrentruy [Szwajcaria]. Jest autorem komiksów, ilustracji, filmowcem. W latach 1993-98 studiował w Szkole Sztuk Wizualnych w Bienne, Szwajcaria. W 2000 roku odbywał staż realizacji filmowej w Belgii z reżyserem Jean-Jacques Andrien. W latach 2002-2003 był na stypendium w pracowni animacji krakowskiej ASP u prof. Jerzego Kuci. Efektem tej współpracy stał się krótkometrażowy film animowany pt. »Klatka« [»The Cage«] prezentowany na licznych festiwalach [44 KFF]. Członek SwissFilm i Szwajcarskiego Stowarzyszenia Twórców Filmów Animowanych.

Maciej Mądracki »

Urodzony w 1984 roku w Krakowie. Magistrant filmoznawstwa w Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2007 studiuje reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego im. K. Kieślowskiego w Katowicach. Autor filmów eksperymentalnych i krótkich form video.

NA FESTIWALACH: