ALISA W KRAINIE WOJNY

TYTUŁ ANGIELSKI: ALISA IN WARLAND

Kiedy zaczyna się rewolucja w Kijowie Alisa ma 26 lat. Jest studentką szkoły filmowej, ale przede wszystkim jest Ukrainką.

Film przedstawia jej życie od czasu Euromajdanu do wojny na Wschodzie Ukrainy. Jest to emocjonalny dziennik młodej kobiety zagubionej w niestabilnym świecie. Żywy obraz jej tragicznych doświadczeń, uczuć i obaw.

Alisa była w niewoli u separatystów, którzy myśleli że jest szpiegiem ukraińskiej armii. Ona już nie jest tylko reżyserem, stała się uczestnikiem wydarzeń.

Jest to także film o miłości Alisy i jej francuskiego chłopaka. Czy ich miłość przetrwa tę dramatyczną próbę?

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
80'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Alisa Kovalenko, Lubov Durakova
SCENARIUSZ:
Alisa Kovalenko, Lubov Durakova
MONTAŻ:
Weronika Pliszka
PRODUCENT:
Mirosław Dembiński, Fundacja Dokument i Świat

Alisa Kovalenko »

Urodziła się w 1987 w Zaporożu na Ukrainie. Ukończyła dziennikarstwo na Kijowskim Państwowym Uniwersytecie im. T. Szewczenki, studiuje reżyserię dokumentalną na Kijowskim Państwowym Uniwersytecie Teatru, Filmu i Telewizji im. I. Karpenki – Karego. Zrealizowała kilka etiud studenckich, m.in.: „Olehowska Nostalgia”,  „Tak to właśnie jest”, „Babcia Hala. Portret z akordeonem”.


Lubov Durakova »

Urodziła się w 1986 roku w Charkowie. Ukończyła studia na Wydziale Górniczo-Naftowym na Moskiewskim Państwowym Obwodowym Uniwersytecie, studiuje reżyserię kina dokumentalnego na Kijowskim Państwowym Uniwersytecie Teatru, Filmu i Telewizji im. I. Karpenki – Karego. Pracuje jako kostiumolog i dziennikarka. Zrealizowała kilka etiud studenckich, m. in.: „Wałodzia”, "Nauczyciel historii”, „Julia, jej faceci i iluzje”.
NA FESTIWALACH: