PIEŚŃ PAMIĘCI

TYTUŁ ANGIELSKI: SINGING IN EXILE

Burzliwa historia XX wieku rozproszyła Ormian po całym świecie, zmuszając ich do życia w diasporze. Wykorzenieni, odcięci od własnej kultury i historii, podejmują próbę ocalenia od zapomnienia tradycyjnych ormiańskich pieśni liturgicznych. W filmie dokumentalnym PIEŚŃ PAMIĘCI dwoje Ormian - Aram oraz Virginia Kerovpyan - wraz z Jarosławem Fretem i wrocławskim Teatrem ZAR podróżują do miejsc, skąd wywodzi się ta sztuka.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland, Belgium, France
CZAS TRWANIA:
72'
ROK PRODUKCJI:
KOLOR:
kolorowy
REŻYSERIA:
Nathalie Rossetti, Turi Finocchiaro
SCENARIUSZ:
Nathalie Rossetti, Turi Finocchiaro
OPERATOR:
Raphael Van Sitteren, Maël Lagadec, Edouard Valette, Pôl Seïf
MONTAŻ:
Rudi Maerten
DŹWIĘK:
Origan Cannella, Agnès Szabo, Elsa Ruhlmann, Jeanne Debarsy
PRODUCENT:
Borak Films
KOPRODUCENT:
touchFILMS, Les Productions du Lagon

Nathalie Rossetti »

Nathalie Rossetti po ukończeniu studiów w DAMS na Uniwersytecie w Bolonii i w szkole teatralnej Orazio Costa we Florencji, od 1991 r. pracowała jako scenarzystka, twórczyni filmów dokumentalnych,  konsultantka muzyczna w branży filmowej oraz asystentka reżyserów i producentów we Włoszech i w Belgii. Oprócz pisania scenariuszy do krótkometrażowych filmów, pracowała jako współautorka czterech filmów fabularnych, w tym filmu ‘Le Nain Rouge’ w reżyserii Yvan Le Moine, nagrodzonym Quinzaine des Réalisateurs na festiwalu w Cannes w 1998 roku. Autorka filmu dokumentalnego Oltre il ring [Beyond the ring](56’), 2005, nagrodzonego Honorable Mention, FICTS in Milano. Od roku 2000 wspólnie z mężem, Turim Finocchiaro, realizują i produkują własne filmy dokumentalne, związane ze sztuką, antropologią i społeczeństwem.

Turi Finocchiaro »

Turi Finocchiaro po ukończeniu studiów filmowych na poziomie artystycznym (Francja) i technicznym (Belgia), rozpoczął pracę w dziedzinie produkcji audiowizualnej przy filmach fabularnych (Włochy), a następnie dokumentalnych (Belgia). Począwszy od 1993 roku pracował dla wielu firm produkcyjnych w zakresie rozwoju projektu i składania wniosków o dofinansowanie z wielu programów europejskich (w tym: Media+, Eurimages). To doprowadziło go do założenia w Rzymie w 1996 roku firmy poświęconej wyłącznie rozwijaniu projektów. W 1998 roku założył Impronte Digitali w Rzymie, niezależną firmę produkującą filmy krótkometrażowe i dokumentalne. Po powrocie do Belgii w 2004 zrealizował kilka filmów z Nathalie Rossetti, z którą w 2009 roku założył Borak Films (wspólnie z Amel Bouzid).