PRAGNIENIE PIĘKNA

TYTUŁ ANGIELSKI: DESIRE FOR BEAUTY

Pierwszy polski film dokumentalny poruszający problematykę piękna i samooceny. Śledzi burzliwe losy czterech bohaterów, którzy w pogoni za ideałem decydują się na operacje plastyczne. „Pragnienie Piękna”, poza dokumentowaniem oczywistych, związanych z tematem problemów, stawia liczne pytania oraz ujawnia fakty, jakich nie spodziewali się zarówno twórcy filmu jak i jego bohaterowie. Opinie autorytetów polskiej sceny społecznej zawarte w filmie spotkały się ze wsparciem ekspertów licznych dziedzin, od środowiska psychologów po świat mody. Jednakże najistotniejszym jest, iż film zabiera widza w pełną emocji podróż oraz prowokuje dyskusję o jednym z najbardziej niepodważalnych ludzkich pragnień.

W filmie występują: Maria Czubaszek, Agata Kulesza, Zbigniew Lew-Starowicz, Mikolaj Lizut, Katarzyna Miller, Piotr Najsztub, Julia Pietrucha, Maria Rotkiel, Marzena Sienkiewicz, Agnieszka Szulim.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
88'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Miguel Gaudencio
SCENARIUSZ:
Miguel Gaudencio
OPERATOR:
Maciej Puczynski
MONTAŻ:
Miguel Gaudencio, Tomasz Kuckowski, Seba Mucha
MUZYKA:
Jorge Quintela
DŹWIĘK:
Remigusz Pilawka
PRODUCENT:
Alicja Kapturska

Miguel Gaudencio »

Urodzony w 1971 roku w Mozambiku, Miguel Gaudencio, jeszcze przed osiągnięciem 30 roku życia wyreżyserował ponad trzysta teledysków w swoim rodzinnym kraju, Portugalii. Od 2001 roku, podczas gdy agencje reklamowe ustawiały się do niego w kolejce, realizował zlecenia dla wiodących międzynarodowych marek takich jak McDonalds, Coca-Cola czy Mercedes. Od roku 2003 pracuje już w całej Europie i Ameryce Północnej. Swój pierwszy pełnometrażowy film fabularny „Second Life” reżyseruje w 2009 roku. W roli głównej występuje Piotr Adamczyk oraz największe gwiazdy portugalskiego kina. „Second Life” do tej pory uznawany jest za jedną z największych produkcji w historii portugalskiej kinematografii. Rok 2011 upływa na pracy nad pierwszym polskim filmem dokumentalnym poruszającym problematykę piękna i samooceny. „Pragnienie Piękna aka Desire for Beauty” zaprasza do dyskusji autorytety polskiej sceny społecznej. Swoje opinie na ekranie wyrażają między innymi Piotr Najsztub, Zbigniew Lew-Starowicz oraz Maria Czubaszek. Rozmowy wnikliwie prowadzi Agata Kulesza. Dokument zebrał bardzo pozytywne recenzje wśród specjalistów wielu dziedzin. Szczególnie ciepło przyjęło je środowisko psychologów oraz przedstawicieli świata mody. Premiera kinowa dokumentu przypadła na wiosnę 2013 roku.