MOJE 89 POKOLENIE

TYTUŁ ANGIELSKI: MY 89 GENERATION

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Projekt „Moje 89 pokolenie” to croudsourcingowy film dokumentalny, który składa się z materiałów nagranych przez samych bohaterów – młodych ludzi urodzonych po 1989 roku. Zwróciliśmy się do nich z apelem o nadsyłanie filmów. Spośród kilkudziesięciu godzin nadesłanych materiałów wybraliśmy siedmioro głównych bohaterów, którzy przeżywają swoje pierwsze miłości, zdrady, rozstania oraz pragną realizować marzenia. Poznajemy historie Wojtka, Eli, Mikołaja, Martyny, Adama, Łukasza i Małgosi. To osoby pełne pasji, próbujące realizować swoje marzenia, pragnące kochać oraz dzielić się swoją miłością i wzruszeniami, choć nie zawsze im się to udaje.

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
63'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Paweł Jóźwiak-Rodan
SCENARIUSZ:
Paweł Jóźwiak-Rodan, Łukasz Ludkowski
OPERATOR:
Tomasz Woźniczka, Paweł Jóźwiak-Rodan, Michał Żuberek, Piotr Uznański, Łukasz Czerniawski, Janusz Dybowski, Łukasz Grubski, Ewelina Jasicka, Martyna Kobiela, Paulina Raczkowska, Artur Rozmysł, Adam Rymon-Lipiński, Konrad Śniady
MONTAŻ:
Rafał Stos
MUZYKA:
Maciej Jamiołkowski
PRODUCENT:
Paweł Jóźwiak-Rodan

Paweł Jóźwiak-Rodan »

Najbardziej znany jako autor scenariusza, zdjęć i reżyser filmu dokumentalnego „Mama Tata, Bóg i Szatan”, który zdobył liczne nagrody w kraju i zagranicą. Film ten otrzymał między innymi II nagrodę w kategorii film krótkometrażowy na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych Ddcumenta Madrid.
Paweł Jóźwiak-Rodan zrealizował także krótkometrażowy film fabularny Osiem9, który został zakwalifikowany do sekcji konkursowej East End Film Festival w Londynie oraz zdobył Nagrodę Publiczności Unifest w Madrycie. Ukończył reżyserię na Wydziale Radia I Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, oraz filmoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Obecnie ukończył film MOJE 89 POKOLENIE nad którym pracował ponad 2 lata.

NA FESTIWALACH: