BOHATER

TYTUŁ ANGIELSKI: HERO

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Film opowiada o perypetiach ekipy filmowej, poszukującej bohatera w jednym z małych miasteczek na Lubelszczyźnie, w Urzędowie. Pomaga jej w tym jeden z mieszkańców – Tadeusz Dąbrowski, osoba która zna wszystkich mieszkańców. Efekty tych poszukiwań są niezwykle zaskakujące. Twórcy w zabawny sposób ukazują nam, iż prawdziwi bohaterowie często żyją tuż obok nas.

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
14'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Alma Asuai, Olga Winiarczyk, Marcin Kasica
SCENARIUSZ:
Alma Asuai, Olga Winiarczyk, Marcin Kasica
OPERATOR:
Artur Rej
MONTAŻ:
Artur Rej
MUZYKA:
Igor Spolski
PRODUCENT:
Przemysław Chruścielewski

Alma Asuai »

Ukończyła studia w Instytucie Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie pisze prace magisterską na kierunku literatura i kultura polska w kontekście europejskim i światowym. Współpracowała z Instytutem Sztuki Filmowej, Teatrem Dramatycznym miasta stołecznego Warszawy oraz z Festiwalem Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Olga Winiarczyk »

Urodzona w 1991 roku w Lublinie. Studiuje Malarstwo w Lublinie. Brała udział w kilku wystawach zbiorowych, m.in. w Lubelskiej Galerii Zachęta. Zrealizowała autorskie, intermedialne projekty "Concordia" i "Świeckie miracle". Interesuje się sztuką video, performance i filmem.

Marcin Kasica »

Pisarz, muzyk, autor tekstów – na co dzień związany z niezależną kapelą „Martwa Mucha”. Jego opowiadania ukazywały się na łamach „Nowej Fantastyki” i w antologiach : „Transgeniczna mandarynka” i „Nikt nigdy…” Urodzony w Urzędowie, mieszka w Lublinie