SIŁACZKA

TYTUŁ ANGIELSKI: STRONGWOMAN

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Kaukaska wioska w Dagestanie: portret kobiety, która w otaczającym ją patriarchalnym świecie przyjmuje nonkonformistyczną postawę. Jej decyzja jest tym odważniejsza, że surowe reguły społeczne oparte na konserwatywnym islamie nie sprzyjają kobietom. Bohaterka ma w zanadrzu niebagatelny oręż: upór, niezłomność i determinację nabyte w czasach Związku Radzieckiego, kiedy była mistrzynią w zapasach.

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ
 

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
16'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Kacper Czubak, Iwona Kaliszewska
SCENARIUSZ:
Kacper Czubak, Iwona Kaliszewska
OPERATOR:
Kacper Czubak
MONTAŻ:
Kacper Czubak, Joanna Wojtulewicz
PRODUCENT:
Stowarzyszenie Filmowców Polskich - Studio Munka , Informa

Kacper Czubak »

Urodził się w 1980 roku. Operator filmowy i reżyser. Absolwent Wydziału Radia i Telewizji UŚ w Katowicach. Stypendysta Wydziału Filmu i TV praskiej FAMU. Jako operator zrealizował kilkanaście filmów dokumentalnych w Afryce i Azji. Jest również autorem zdjęć do krótkometrażowych filmów fabularnych. Pracował jako drugi reżyser przy filmach Doroty Kędzierzawskiej ("Pora umierać", "Jutro będzie lepiej"). Filmem "Pustelnicy" debiutuje w roli reżysera.

Iwona Kaliszewska »

Antropolożka, adiunkt w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW, współpracowniczka Nowej Europy Wschodniej, redaktorka portalu Kaukaz.net. Współautorka książki pt. “Matrioszka w hidżabie. Reportaże z Dagestanu i Czeczenii”.