JOANNA

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

lubię dotykać życia.

mam tak odkąd pamiętam.
zatrzymuje mnie tu i teraz


pisze Joanna - autorka popularnego bloga „Chustka”.

Joanna smakuje każdą chwilę, pomimo że zdiagnozowano u niej poważną chorobę. Swojemu synkowi obiecała, że zrobi wszystko, aby być z nim jak najdłużej. Nie poddaje się. Dla Jasia prowadzi blog, w którym opisuje ich codzienność – prosto i trafnie. Sam blog staje się dla wielu czytelników inspiracją do uważnego i szczęśliwego życia. Film ukazuje fragmenty z życia Joanny, jej męża Piotra i synka Jasia. Rozgrywany w dyskretnych obserwacjach, nastrojowy, często zabawny. Prosty, zmysłowy, o przyglądaniu się życiu, i o miłości.

 


FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

 

 

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
40'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Aneta Kopacz
SCENARIUSZ:
Aneta Kopacz, Tomasz Średniawa
OPERATOR:
Łukasz Żal
MONTAŻ:
Rafał Samborski, Paweł Laskowski, Aneta Kopacz
MUZYKA:
Jan A.P. Kaczmarek
PRODUCENT:
NInA - Narodowy Instytut Audiowizualny, Wajda Studio

Aneta Kopacz »

Reżyser, scenarzysta, montażysta. Absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, Podyplomowych Studiów Reportażu na Wydziale Dziennikarstwa UW oraz Programu Dokumentalnego DOK PRO w Szkole Wajdy. Doświadczenie zawodowe zdobywała na planach filmowych w Polsce i za granicą. W swoim dorobku ma kilka niezależnych filmów dokumentalnych, w tym “Spacer”, za który była wielokrotnie nagradzana, a także nominowana do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego, w kategorii Najlepszy Dokument. Jej ostatni film „Joanna” zdobył wiele nagród w kraju, między innymi podczas 10. Planete + Doc Film Festival w Warszawie, a także na zagranicznych festiwalach filmowych: w Lipsku, Jihlawie, Creteil, Brive, Kijowie czy Los Angeles.
NA FESTIWALACH:
NAGRODY NA POLSKICH FESTIWALACH:

- 5. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "Tranzyt", wyróżnienie w kategorii Najlepszy Dokument Krótkometrażowy

- Nagroda Grand Off dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego

-10. Planete + Doc Film Festival, Specjalne wyróżnienie JURY