MOJA WOLA

TYTUŁ ANGIELSKI: A DREAM IN THE MAKING

Moja Wola to debiut reżyserski Bartosza M. Kowalskiego. Film opowiada o przyjaźni dwóch chłopaków z warszawskiej Woli – Bartka, który chce w życiu coś osiągnąć, i Pawła - boksera amatora, starszego o kilkanaście lat. Dzięki rozmowom i wspólnym treningom Bartek zyskuje siłę, by osiągnąć cel - chce zostać kaskaderem i występować w filmach akcji. Entuzjazm i upór bohatera kontrastują z ponurą, zaniedbaną dzielnicą. Tytułowa Wola jest jednocześnie miejscem akcji filmu i symbolicznym wyrazem determinacji dwójki bohaterów, którzy mimo otaczającej ich beznadziei i braku szans, starają się godnie żyć.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
50'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Bartosz M. Kowalski
SCENARIUSZ:
Bartosz M. Kowalski
OPERATOR:
Mateusz Skalski
MONTAŻ:
Jerzy Zawadzki
MUZYKA:
Angelo Badalamenti
PRODUCENT:
HBO Polska

Bartosz M. Kowalski »

Bartosz M. Kowalski studiował reżyserię w szkole filmowej w EICAR Paryżu i USC w Los Angeles. Po ukończeniu studiów wrócił do Polski i zaczął kręcić reklamy i teledyski. Wkrótce potem rozpoczął współpracę z HBO przy swoim debiucie filmowym zatytułowanym Moja Wola.
NA FESTIWALACH:
NAGRODY NA POLSKICH FESTIWALACH:- 53. Krakowski Festiwal Filmowy - Srebrny Lajkonik; Nagroda Prezesa Telezizji Polskiej S.A.; Nagroda im. Macieja Szumowskiego